توافق نامه کاربری سامانه ایکهربا

توافق نامه کاربری سامانه ایکهربا

به قسمت توافق نامه کاربر سامانه  “الکترونیک کهربا “ خوش آمدید. خدماتی که در وب سامانه Ekahroba.ir در دسترس شما میباشد توسط شرکت مهندسی فرزانگان کاسپین  با مسئولیت محدود ارائه می گردد. در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات سامانه نخواهید بود.

ماده 1- طرفین توافق نامه

این توافق نامه فی ما بین شرکت مهندسی فرزانگان کاسپین ثبت شده به شماره 339393 به نشانی ساری – خیابان مازیار، کوچه مازیار 16، برج مازیار، واحد 19 از یک طرف و کاربران اینترنتی اعم از خریداران و فروشندگان از طرف دیگر در جهت تسهیل معاملات و افزایش امنیت و اعتماد در فضای اینترنتی منعقد می‏گردد. شرکت مهندسی فرزانگان کاسپین  از این پس در این توافق نامه ایکهربا یا سامانه  نامیده می شود و کلیه حقوق مادی و معنوی آن در اختیار این شرکت قرار دارد.

ماده 2- موضوع توافق نامه

‏‎موضوع قرارداد عبارت است از ایجاد و ارائه شبکه‏ای مطمئن که در آن کاربران اینترنت  در حوزه الکترونیک و برق ، اعم از خریداران و فروشندگان و پیمانکاران و …  ، با استفاده از تسهیلات سامانه  اقدام به خرید و فروش و حراج اینترنتی می نمایند. کاربران اینترنتی می‏توانند در هر جای ایران، کالای مورد نظر خود را با استفاده از سامانه Ekahroba.ir    مورد مبادله قرار دهند.

ماده 3- مدت اعتبار توافق نامه

این توافق نامه از هنگامی که کاربر با آن موافقت می نماید تا زمانی که به یکی از دلایل قراردادی یا قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود.

ماده 4- شروط توافق نامه

4-1- شرایط عضویت کاربر

در مورد اشخاص حقیقی، تنها اشخاص بالای 18 سال داشند می‌توانند به عضویت ایکهربا  درآمده و از خدمات آن در مقام خریدار یا فروشنده استفاده نمایند.

اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این سامانه شده و از خدمات سامانه استفاده نمایند.

 4-2-  تعیین نام کاربری و رمز عبور

عضویت در “ایکهربا” رایگان است .جهت استفاده از خدمات سامانه، کاربر میبایست هنگام ثبت نام ، نام کاربری و رمز عبور برای خود تعیین نماید. با انتخاب نام کاربری و رمز عبور و ایمیل آدرس و  تایید آن توسط سامانه، کاربر به عضویت سامانه درآمده و مسئولیت کلیه امور انجام شده توسط وی در سامانه ، بعهده ایشان خواهد بود در غیر این صورت مجاز به استفاده از خدمات سامانه ایکهربا نبوده و هرگونه دسترسی یا استفاده ، به معنای تجاوز به حقوق سامانه ایکهربا بوده که قابلیت پیگرد قانونی خواهد داشت. سامانه ایکهربا از اعضاء خود میخواهد، حتما شناسه کاربری و کلمه  عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس سامانه ایکهربا دات آی آر (Ekahroba.ir ) میباشد، وارد نمایند. بدیهی است در صورت وارد کردن اطلاعات در آدرس هایی بجز آدرسEkahroba.ir  مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر مورد نظر میباشد. کاربر متعهد می شود تا رمز عبور مناسبی برای حساب کاربری خود تعیین نموده و به منظور حصول امنیت در دسترسی به حساب کاربری خود، شخصا مسئولیت حفظ و نگهداری آن را به عهده گیرد. در صورت عدم تعهد، سامانه در قبال آن مسئولیتی نخواهد داشت. درصورت نیاز به رمز عبور جدید، کاربر موظف می باشد تا همه معیارها و فرایندهای حفاظتی شرکت را برای احراز هویت طی نموده و در صورتیکه نتواند هویت خود را اثبات نماید سامانه این حق را برای خود محفوظ می دارد تا از دسترسی جزیی و یا کلی کاربر مربوطه ، جلوگیری نماید. در هنگام انتخاب نام کاربری نباید از اسامی خاص یا مارکهای تجاری استفاده شود. با انتخاب هر گونه نام کاربری که با شئونات اجتماعی، مذهبی، سیاسی و فرهنگی کشور مغایر باشد، سامانه مجاز خواهد بود تا نسبت به ابطال آن اقدام نموده و کاربر حق هیچگونه اعتراض نخواهد داشت.

تبصره 1- کاربر حق فروش، انتقال و استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات این موضوع ، سامانه بدون اجازه کاربر حق ابطال آنرا خواهد داشت.

تبصره 2-  سامانه ایکهربا مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری بوده کسب نماید. پرسش از خود كاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی ، درخواست تأیید پست الکترونیکی ، استعلام و تحقیق در مورد صحت اطلاعات مرتبط با کارت‌ها یا حساب‌های معرفی‌شده ، برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.

4-3- اطلاعات مورد نیاز جهت عضویت

هنگامی که شما برای استفاده از خدمات سامانه، ثبت نام می نمایید، اطلاعات تماس شامل نام ، نشانی و شماره تلفن ، آدرس پست الکترونیکی ، آدرس محل سکونت، اطلاعات بانکی شامل شماره کارت یا شماره حسابتان را در اختیار ما قرار می دهید. تا زمانی که شما مشتری ما باقی بمانید، اطلاعات با توجه به وضعیت حساب کاربری، نوع خدمات و کار سیستم، مدیریت می شوند.

تبصره 3- کاربران سامانه ایکهربا میبایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را از طریق تماس باما به اطلاع سامانه برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری خاطی، توقیف خواهد شد .

تبصره 4- اگر شماره‌ کارت یا شماره حساب كاربر به هر دلیل تغییر نماید، در اسرع وقت موظف خواهد بود اطلاعات مربوطه را در سامانه به روزرسانی نموده در غیر این صورت مسئولیتی متوجه سامانه نخواهد بود. این اطلاعات در صفحه پنل کاربری خود  در قسمت حساب کاربری من  – اطلاعات بانکی  قابل دسترس میباشد .

تبصره 5- سامانه ایکهربا اطلاعات دریافت شده از اعضا خود را فقط در امور مرتبط معاملاتی استفاده نموده و به هیچ وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد داد. همچنین در صورت نیاز به انجام مقاصد تجاری با کسب اجازه از کاربر نسبت به بهره برداری از این اطلاعات، اقدام خواهد نمود .

4-4- امنیت اطلاعات كاربران

حفاظت از اطلاعات شخصی كاربران برای این سامانه بسیار حائز اهمیت می باشد. جهت اطلاع از اقداماتی كه برای محرمانه ماندن اطلاعات کاربران صورت میگیرد، میتوانید حفظ حریم شخصی را که لینک آن در زیر کلیه صفحات سامانه موجود است مطالعه فرمایید

 4-5-  لغو عضویت

كاربر در هر زمان می تواند با مراجعه به فرم “تماس با ما”، درخواست لغو عضویت در سامانه ایکهربا را بدهد. سامانه ایکهربا حساب کاربر مورد نظر را غیرفعال می کند اما از پایگاه داده های خود خارج نمی کند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش های آنها، انجام می شود. با لغو عضویت، سامانه کلیه‌ وجوه نزد خود را تا تعیین تکلیف نهایی حفظ خواهد کرد و كاربر حتی پس از لغو عضویت نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌شده متقبل شده‌ مسئول خواهد بود.

تبصره 6- در صورتی که کاربر، عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، سامانه مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با ایشان برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات اعلام می دارد.

تبصره 7- با قبول این توافق نامه، شرکت مجازاست تا در صورت وقوع هر گونه تقلب، یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری، عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد .

 4-6-ارتباط میان سامانه و کاربران

ارتباط با کلیه بخشهای سامانه از طریق “تماس با سامانه ایکهربا” که لینک آن در صفحه اول سامانه موجود است برقرار می‌گردد. ضمنا در مواقع ضروری سامانه از طریق شماره تلفن هر كاربر با وی ارتباط برقرار می نماید.

تبصره 8- بر اساس این توافق نامه كاربر قبول می نماید کلیه اخطارها ، تذکرات و مکاتبات مربوطه، مندرج در سامانه و یا ارسال شده به نشانی پست الکترونیک و یا نشانی پستی درج‌شده هنگام تکمیل درخواست عضویت، به رویت وی می‏رسد. در این صورت 24 ساعت پس از درج اخطار بر روی سامانه یا ارسال آن به نشانی پست الکترونیک وی ، اخطار، ابلاغ شده تلقی گردیده و در صورت ارسال از طریق پست، اخطار مذکور پس از گذشت سه (۳) روز کاری ابلاغ شده تلقی می‌گردد. اگر كاربر پس از گذشت این مدت از ادامه‌ ارتباط الکترونیکی با سامانه ایکهربا منصرف گردد، سامانه مجاز خواهد بود که کلیه حقوق کاربری وی را محدود و یا معلق نماید.

تبصره 9- اگر علیرغم تلاش شبانه روزی پرسنل در جهت فعال بودن سامانه، در بعضی از موارد به دلایل غیر ارادی و یا فورس ماژور دسترسی 24 ساعته کاربر به سامانه مقدور نباشد، با پذیرش این توافقنامه کاربر حق هیچگونه اعتراض و اقامه دعوی در خصوص قطع تماس احتمالی و همچنین زیانها و خسارات احتمالی وارده ناشی از موارد مذکور را نداشته و این حق را از خود سلب می نماید.

4-7-شرح کالا

برای عرضه کالا می توانید از متن، عکس و گرافیک در گروه های مناسب استفاده کرده و مسئولیت استفاده از هر نوع ابزار فوق که مغایر با شئونات مذهبی، اجتماعی ،سیاسی و فرهنگی کشور باشد منحصرا متوجه کاربر خواهدبود. فروشنده می بایست ضمن تشریح کامل وضعیت کالا، کلیه شرایط مربوط به فروش آنرا نیز اعلام نموده و نوع فروش کالا نیز باید دقیقا در شرح آن درج شود .

تبصره 10- سامانه توضیحات محصولات، قیمت آن‌ها و آمار مربوط به فروشندگان یا سایر موارد را تأیید نمی‌کند. همچنین ادعا نمی‌کند که نتایج جست‌وجو لزوما کامل، دقیق، قابل‌اعتماد و به‌ روز باشد. این خدمت برای آگاهی بیشتر و کمک به خریداران طراحی شده و به معنای تایید یا تضمین کالاها و خدمات فروشندگان نیست.

 4-8- خرید و فروش

درصورتی که کاربر ، اقدام به فروش کالایی در سامانه نماید، باید اطمینان داشته باشد که قانونا مجاز به فروش آن کالا می باشد. بعنوان یک خریدار، کاربر مجاز خواهد بود به یکی از سه روش زیر اقدام به خرید نماید:

کاربر کالایی را با قیمت ثابت در سامانه خریداری نماید.

کاربر خریدار، پیشنهاد قیمتی کمتر از قیمت ثبت شده در سامانه به فروشنده داده و فروشنده طی مهلت مقرر با قیمت پیشنهادی وی موافقت نماید.

  تبصره 11- استفاده از لینک های خرید سامانه های دیگر، برای فروشندگان جهت تبلیغات یا ارائه خدمات و یا سرویس های خود به خریداران جهت خارج کردن روال عادی مزایده و یا فروش در خارج از سامانه مجاز نمی باشد.

4-9-    روش ارسال کالا

فروشندگان باید پس از فروش کالا نسبت به ارسال آن به خریدار از طریق پست های مورد تایید سامانه ایکهربا اقدام نمایند. این شرکت ها شامل پست پیشتاز جمهوری اسلامی، شرکت تیپاکس و شرکت  TPG  و  … میباشند.

4-10- مسئولیت فروشندگان

کاربر سامانه ایکهربا که به عنوان فروشنده فعالیت مینماید، موظف است نسبت به ارسال و تحویل کالا اقدام نماید. بدیهی است که هرگونه مسئولیت، در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه شده و نیز ارسال آن بر عهده فروشنده بوده و در صورت اعلام خریدار ، مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید ارسال کالا میباشد. فروشنده موظف است اطلاعات کامل خریدار را از سامانه دریافت نماید. در بعضی از مواقع این امکان وجود دارد ، سامانه ایکهربا به منظور تطبیق اطلاعات ، جلوگیری از سوء استفاده و کلاه برداری با فروشنده و خریدار به صورت جداگانه تماس گرفته و در این صورت هر دو طرف موظف به ارائه اطلاعات به سامانه ایکهربا خواهند بود. هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود میبایست مابین طرفین حل و فصل شود. سامانه ایکهربا امکان گفتگوی دو طرفه را به منظور حل مشکلات از طریق بخش تماس با ما  فراهم نموده و در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد. چنانچه در نتیجه نقض این توافق نامه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به سامانه ایکهربا، سایر کاربران و یا اشخاص ثالث وارد شود، مسئولیت جبران خسارت با ایشان خواهد بود.

از آنجاییکه هزینه حمل از خریدار دریافت می گردد، فروشنده موظف خواهد بود در هنگام ارسال کالا روش ارسال را پس کرایه انتخاب نماید تا خریدار در زمان تحویل کالا نقدا پرداخت نماید.   در اینجا اگر کاربر خریدار کالا را تایید ننمود  باید ابتدا با سامانه تماس گرفته و در صورت تایید بخش حل اختلاف سامانه کالا را برگشت داده می تواند کالا را مرجوع نمایید و کرایه حمل و برگشت کالا به عهده فروشنده خواهد بود .در صورتی که بدون هماهنگی با سامانه کالا را مرجوع نماید و حق با فروشنده تشخیص داده شود از حساب خریدار کرایه حمل کسر می گردد.

فروشنده موظف خواهد بود فقط از طریق یکی از راه های فوق، جهت ارسال کالا برای خریدار اقدام نماید.

در صورتیکه کالای ارسال شده جهت خریدار به دلایلی از قبیل مغایرت با اطلاعات وارد شده کالا در سامانه، شکستگی و یا آسیب دیدگی از سوی خریدار مرجوع گردد، هیچ هزینه ایی به فروشنده از سوی سامانه پرداخت نخواهد شد.

فروشندگان ملزم هستند در معاملاتی که در این سامانه انجام می دهند الزامات این توافق نامه را مراعات نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفین ملاک عمل می باشد.

فروشنده ملزم می باشد در زمان مفقود شدن کالا، جهت استفاده از خدمات بیمه شرکت های حمل و نقل با توجه به قیمت کالا اقدام نماید.

 4-11-  مسئولیت خریداران :

در هنگام به وجود آمدن اختلاف بین خریدار و فروشنده، چنانچه طرفین به توافق نرسند، شکایت را به ما در بخش تماس با ما  مطرح  می شود. اگر طبق نظر واحد حقوقی سامانه  مقرر شد که کالا باید مرجوع شود، هزینه حمل برای استرداد کالا به فروشنده به عهده طرفی خواهد بود که بخش حقوقی  رای داده است. در صورتی که خریدار ظرف مدت 48 ساعت آن کالا را مرجوع نکند، مبلغ پرداختی به خریدار مسترد نخواهد شد و وجه برای فروشنده قابل برداشت خواهد بود.

خریدار در هنگام استرداد کالا موظف خواهد بود، فقط از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی ایران ،  شرکت تیپاکس و یا تی پی جی و باربر های معتبر  جهت این امر استفاده نموده و اطلاعات بارنامه ارسالی را ظرف 24 ساعت کاری به سامانه اعلام نماید. پس از تایید وصول کالا توسط فروشنده، وجه پرداختی بابت خرید آن کالا به حساب خریدار واریز خواهد شد.

 خریداران ملزم هستند در معاملاتی که در این سامانه انجام می دهند الزامات این توافق نامه را مراعات نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفیت ملاک عمل می باشد.

  4-12-  روش پرداخت

خریداران می توانند با استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب نسبت به خرید کالا های مورد نیاز خود اقدام نمایند.

پس از واریز وجه توسط خریدار، قسمت حسابداری سامانه از وصول پرداختی شما در حساب بانک اطمینان حاصل نموده و چنانچه پول از حساب شما کسر گردیده، ولی به حساب سامانه واریز نشده باشد، طی تماس تلفنی این موضوع به فرستنده وجه اطلاع داده خواهد شد. خریدار نهایتا پس از اطلاع از این موضوع تا 48 ساعت صبر نموده و اگر طی این مدت وجه واریزی از سوی بانک مسترد نگردید، آنگاه با پشتیبانی بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس گرفته و نسبت به رفع مغایرت اقدام نماید.

4-13-    فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه

فروشندگان ابتدا باید از مطابقت داشتن فعالیتها، مبادلات و فروش کالای خود با قوانین سامانه اطمینان حاصل نمایند. در صورت منطبق نبودن آنها با قوانین سامانه، از انحام هر یک از این امور جلوگیری شده و همچنین ممکن است تغییرات دیگری نظیر ایجاد محدودیت در تسهیلات خرید و فروش و حتی بسته شدن حساب کاربر خاطی اعمال شود.

لیست فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه که تحت هیچ شرایطی نمی توانند مورد خرید و فروش قرار گیرند به شرح فایل پیوست این توافق نامه (جهت مشاهده لیست اینجا را کلیک فرمایید) می باشند.

تبصره 12- موارد استثناء

مواردی که مطابق این قرارداد مصداق فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه باشند در شمول حمایت‌های سامانه قرار نخواهند گرفت.

4-14-تعرفه های خدمات سامانه

تعرفه های مربوط به عرضه کالا و فروش آن در صفحه تعرفه های خدمات سامانه درج گردیده است. ( جهت مشاهده جدول تعرفه ها اینجا را کلیک نمایید). کارمزد های مندرج در صفحه مذکور هر سه ماه یک بار بازنگری و در صورت نیاز تغییر خواهند یافت . هزینه خدماتی که برای انجام معاملات و تدارک امنیت داد و ستدهای اینترنتی در سامانه ایکهربا فراهم شده برعهده فروشنده میباشد.

4- 15-روش تسویه حساب با فروشندگان

پس از فروش موفق کالا در سامانه، مبلغ کالا   دریافت گردیده و با ایمیل و اس ام اس به فروشنده اطلاع داده خواهد شد تا کالای خود را برای خریدار طبق سفارش داده شده، در زمان تعیین شده ارسال نماید. پس از تحویل و تایید کالا توسط خریدار، مبلغ واریز شده پس از کسر تعرفه خدمات و مالیات و عوارض ارزش افزوده به قسمت مبلغ قابل برداشت فروشنده اضافه می گردد. فروشندگان فروش های من  در قسمت در انتظار پرداخت ،   پس از   طی 72 ساعت کاری از تاریخ ارسال   مبلغ   به حساب اعلام شده در صفحه مشخصات بانکی بصورت خودکار  واریز می گردد.

اگر خریدار دریافت کالا را تا 48روز پس از ثبت بارنامه توسط فروشنده تایید نکند، در این مدت مبلغ پرداختی به حساب فروشنده واریز نخواهد شد. پس از سپری شدن این مدت و تایید نشدن کالا توسط خریدار،البته طی این مدت  از بخش پشتیبانی سامانه ایکهربا برای تایید تلفنی کالا با خریدار  تماس گرفته می شود.  چنانچه چاسخگو نبود تایید شده محسوب می شود.

اگر خریدار بابت خرید کالا به شرکت سامانه ایکهربا پرداخت کرده ولی کالا را دریافت نکرده یا دریافت کرده و تائید نکرده و یا از خرید خود راضی نبوده و به سامانه ایکهربا شکایت کرده، این وجه بعنوان امانت در حساب شرکت باقی مانده تا حل اختلاف صورت گیرد سپس به حساب فروشنده واریز می شود.

 4-16-  امتیازات اعضاء

پس از مبادله هر کالا، خریدار و فروشنده می توانند نظرات مثبت، خنثی و یا منفی خود را در خصوص روش عملکرد طرف مقابل ارائه نموده و آنرا در سوابق طرف مقابل در کنار نام کاربری جهت اطلاع سایرین ثبت نمایند. روش “امتیاز کاربر” که در سامانه مورد استفاده قرار گرفته به کاربران کمک می نماید تا سابقه سایر اعضاء را مشاهده نمایند. به کاربران توصیه میشود قبل از معامله با هر کاربر “امتیاز کاربر” مورد نظر را بررسی نمایند. اعلام نظر مثبت ، یک امتیاز مثبت، خنثی صفر امتیاز و منفی یک امتیاز منفی برای طرف مقابل محاسبه می شود . سامانه مجاز خواهد بود در صورتی که امتیاز هر یک از اعضا به 2- برسد، به صورت اتوماتیک حساب کاربری آن عضو را معلق نموده و حق استفاده از خدمات سامانه را سلب نماید. امتیاز هر عضو در حقیقت شهرت و اعتبار وی در سامانه می باشد که سایرین می توانند بر اساس آن در خصوص قابل اطمینان بودن یا نبودن وی بعنوان طرف یک معامله قضاوت نمایند. در صورت پرداخت وجه کالا توسط خریدار، سامانه به صورت خودکار یک امتیاز مثبت برای وی در نظر میگیرد.

ماده 5- حل اختلافات

خریداران و فروشندگان در صورت داشتن شکایت، اختلاف و یا مواجه با بروز مشکلات در امر خرید و فروش می بایست با مراجعه به بخش حل اختلاف که دسترسی به آن از طریق صفحه “تماس با ما ” میسر شده، مورد حمایت سامانه ایکهربا قرار گیرند.

تبصره 13- در صورتیکه قسمت حل اختلاف سامانه نظر نهایی ، در مورد حل یک اختلاف را اعلام نموده و لیکن طرفین آن نظر را اجرا ننمایند ، دیگر حق طرح هیچ گونه شکایتی در این مورد را نخواهند داشت.

تبصره 14 – اگر ثابت شود که دعوای مطرح‌ شده از طرف کاربر واهی بوده، کاربر موظف است خسارات وارده به سامانه ایکهربا را مطابق نظر داور رسیدگی‌کننده به آن بپردازد و در صورتیکه کاربری با مشكل روبرو شده و سامانه ایکهربا را در بروز آن مقصر بداند، لازم است ابتدا موضوع را با خود سامانه در میان گذاشته تا با مذاکره و رسیدگی دقیق‌تر نسبت به حل مساله اقدام شود.

ماده 6- اقدامات و اختیارات سامانه

سامانه ایکهربا در قطع، محدود نمودن و یا لغو ارایه خدمات خود به کاربران مختار است

همچنین اگر بر اساس دلایل و شواهد قطعی مشخص گردد که کاربر در فعالیت‌ها و مبادلات ممنوعه یا کالاهای غیر مجاز دخالت داشته‌، به منظور جلوگیری از ورود ضرر و زیان به کاربران، اشخاص ثالث و سامانه، اقدامات احتمالی شامل موارد زیر را اتخاذ خواهد نمود:

توقف انجام تراکنش‌ها، تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سامانه و یا لغو عضویت

اصلاح اطلاعات نادرستی که به سامانه داده‌ شده است

اطلاع به مشتریان، بانک و سایر کاربران در مورد فعالیت‌های کاربر خاطی

امتناع از ارائه‌ی خدمات آتی

تعقیب و پیگرد قانونی، سامانه این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به تشخیص خود و با اطلاع قبلی به این توافق نامه خاتمه داده و یا دسترسی کاربر به سامانه را قطع نماید.

قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری

نقض شرایط استفاده از خدمات اینترنتی سامانه

اگر کاربر شرایط استفاده از خدمات سامانه ایکهربا را نقض کند، سامانه می‌تواند از طرق قانونی خسارات وارد شده را مطالبه نماید.

در صورتی که ارائه خدمات به کاربر قطع یا محدود و یا لغو گردد، ، مراتب به وی ابلاغ خواهد شد. در این موارد کاربر می‌تواند تقاضای رفع این محدودیت‏ها را مطرح نماید تصمیم‏گیری نهایی در این خصوص با سامانه خواهد بود. اگر كاربر به سامانه بدهکار باشد، فورا اقدامات لازم جهت وصول طلب انجام خواهد شد. كاربران موظفند نهایت سعی خود را جهت تسهیل و تسریع این امر به كار بندند. اگر موجودی كاربر کافی نباشد، با کسری موجودی مواجه شده و باید سریعا نسبت به تامین موجودی کافی اقدام نماید. در غیر این صورت سامانهایکهربا جهت وصول مطالبات خود، از طرق دیگری که مناسب تشخیص دهد ، اقدام خواهد نمود. اگر نسبت به یک تراکنش شکایتی مطرح شود، سامانه ادامه مبادلات را تا حصول نتیجه قطعی به تعویق می‌اندازد. اگر حکم به نفع فروشنده صادر شده و یا تراکنش به دلیل حمایت سامانه از فروشندگان صحیح تشخیص داده شود، مبلغ مورد اختلاف به فروشنده مسترد خواهد شد در غیر این صورت مبلغ مورد اختلاف به خریدار باز گردانده می‏شود.

در جهت حفط منابع سامانه و همچنین جلوگیری از سوء استفاده احتمالی ، غیر فعال، بدون محتوا و محصول حذف خواهد شد.

ماده 7- حقوق و مالکیت سامانه

دامنه  Ekahroba.ir   نام «سامانه ایکهربا»، لوگو و سایر علائم تجاری ثبت شده، محصولات و خدمات درج شده در سامانه، متعلق به سامانه ایکهربا بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر این، اسناد، توافقنامه‏ها، فرم‏ها، درخواست‏ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها در مالکیت انحصاری سامانه ایکهربا بوده و بدون کسب اجازه کتبی کپی‌برداری از آن‌ها ممنوع است. مالکیت و منافع کلیه حقوق سامانه ایکهربا و مندرجات آن منحصرا متعلق به سامانهایکهربا و شرکت سامانه ایکهربا خواهد بود.

ماده 8- قانون حاکم

قانون حاکم بر این توافق نامه کلیه‏ی قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می‏باشد.

ماده 9- شرایط عدم مسئولیت و عدم تضمین

9-1 – شرط عدم مسئولیت

سامانه و هیچ یک از ارگان‏های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجهی، مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌النفع در قبال کاربران نیست. مسئولیت سامانه ایکهربا، شرکت سامانه ایکهربا و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلاواسطه ایی است که با اثبات تقصیر سامانه به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است. در صورتی كه ثابت شود ورود خسارت در نتیجه اهمال، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی كاربر بوده، سامانه و شرکت سامانه ایکهربا مسئول پرداخت هیچ خسارتی نخواهند بود. همچنین در صورتی كه احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوه قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده، سامانه و شرکت از مسئولیت برئ خواهند بود.

9-2 – با پذیرش این توافقنامه کاربران قبول می کنند شرکت و سامانه هیچگونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در سامانه ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رویت هر گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار، اطلاعات مذکور از سامانه حذف خواهد شد.

9-3- سامانه هیچگونه مسئولیتی در خصوص زیان ها و خسارات احتمالی ناشی از عملکرد شرکت و پرسنل به اعضا نداشته و حداکثر خسارات قابل پرداخت معادل کارمزد خدمات ارائه شده به شخص مدعی ، خواهد بود.

9-4-  سامانه ایکهربا در مورد صحت اظهارات كاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏گیرد، هیچ مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود.

9-5-  عدم تضمین: سامانه خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این توافق نامه بیان شده ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تضمین نمی نماید که خریدار یا فروشنده به همه شروط معامله پایبند باشند.

ماده 10- عدم اسقاط حق

عدم تعقیب یا چشم‌پوشی سامانه از نقض برخی تعهدات توسط کاربران به معنای اسقاط حق رسیدگی و تعقیب این تخلفات نیست و در آینده می‌توان این تخلفات را تحت تعقیب قانونی قرار داد. بنابراین، طرح ادّعای مرور زمان از سوی كاربر به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.

ماده 11- اصلاح توافق نامه

امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه‏ی بازنگری شده بر روی سامانه قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ی كاربران عضو موثر خواهد بود. اگر در توافق نامه بازنگری‌شده تغییری اساسی ایجاد شده باشد، به نحوی که برای اعمال مقررات جدید نیاز به اعلام موافقت دوباره اعضاء باشد، این تغییرات سی (۳۰) روز قبل از اعمال شرایط جدید در بخش پنل کاربری هر کاربر در  سامانه ایکهربا  به اطلاع کاربران خواهد رسید تا در صورت مخالفت با شرایط جدید ، به عضویت در سامانه ایکهربا خاتمه دهند. ادامه انجام مبادلات از طریق این سامانه به معنای پذیرش شرایط جدید خواهد بود.

ماده 12- شرایط فورس ماژور

عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و… و فورس ماژور شامل سیل، زلزله، صاعقه ، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود.

این توافق نامه در 12 ماده و 14  تبصره به رویت کاربر رسیده و با تایید در هنگام عضویت، از آن پس پذیرش بدون قید و شرط این قرارداد لازم الاجرا خواهد بود.

About مدیر سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *