مسئولیت فروشندگان سامانه ایکهربا

مسئولیت فروشندگان

کاربر سامانه ایکهربا که به عنوان فروشنده فعالیت مینماید، موظف است نسبت به ارسال و تحویل کالا اقدام نماید. بدیهی است که هرگونه مسئولیت، در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه شده و نیز ارسال آن بر عهده فروشنده بوده و در صورت اعلام خریدار ، مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید ارسال کالا میباشد. فروشنده موظف است اطلاعات کامل خریدار را از سامانه دریافت نماید. در بعضی از مواقع این امکان وجود دارد ، سامانه ایکهربا به منظور تطبیق اطلاعات ، جلوگیری از سوء استفاده و کلاه برداری با فروشنده و خریدار به صورت جداگانه تماس گرفته و در این صورت هر دو طرف موظف به ارائه اطلاعات به سامانه ایکهربا خواهند بود. هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود میبایست مابین طرفین حل و فصل شود. سامانه ایکهربا امکان گفتگوی دو طرفه را به منظور حل مشکلات از طریق بخش تماس با ما  فراهم نموده و در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد. چنانچه در نتیجه نقض این توافق نامه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به سامانه ایکهربا، سایر کاربران و یا اشخاص ثالث وارد شود، مسئولیت جبران خسارت با ایشان خواهد بود.

از آنجاییکه هزینه حمل از خریدار دریافت می گردد، فروشنده موظف خواهد بود در هنگام ارسال کالا روش ارسال را پس کرایه انتخاب نماید تا خریدار در زمان تحویل کالا نقدا پرداخت نماید.   در اینجا اگر کاربر خریدار کالا را تایید ننمود  باید ابتدا با سامانه تماس گرفته و در صورت تایید بخش حل اختلاف سامانه کالا را برگشت داده می تواند کالا را مرجوع نمایید و کرایه حمل و برگشت کالا به عهده فروشنده خواهد بود .در صورتی که بدون هماهنگی با سامانه کالا را مرجوع نماید و حق با فروشنده تشخیص داده شود از حساب خریدار کرایه حمل کسر می گردد.

فروشنده موظف خواهد بود فقط از طریق یکی از راه های فوق، جهت ارسال کالا برای خریدار اقدام نماید.

در صورتیکه کالای ارسال شده جهت خریدار به دلایلی از قبیل مغایرت با اطلاعات وارد شده کالا در سامانه، شکستگی و یا آسیب دیدگی از سوی خریدار مرجوع گردد، هیچ هزینه ایی به فروشنده از سوی سامانه پرداخت نخواهد شد.

فروشندگان ملزم هستند در معاملاتی که در این سامانه انجام می دهند الزامات این توافق نامه را مراعات نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفین ملاک عمل می باشد.

فروشنده ملزم می باشد در زمان مفقود شدن کالا، جهت استفاده از خدمات بیمه شرکت های حمل و نقل با توجه به قیمت کالا اقدام نماید.

About مدیر سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *