انجمن برق ایران
اینترفیس های بوشینگ مورد استفاده برای سرکابل های پلاگین

اینترفیس های بوشینگ مورد استفاده برای سرکابل های پلاگین

چکیده :

مشخصات این مقاله برای سرکابل های شرکت Elastimold می باشد و ممکن است سرکابل های موجود در بازار ایران دارای مشخصه های متفاوتی باشند لذا توصیه می شود جهت استفاده صحیح و ایمنی بیشتر به مشخصه های سرکابل های مورد استفاده توجه نمایید.

سرکابل های زانویی مجزا و لوازم جانبی مربوط به آن ها در 200 آمپر لودبریک، 200 آمپر دیدبریک و 600 آمپر دیدبریک متداول و در دسترس می باشند. ارزیابی برای اینترفیس های قابل تعویض که می توانند به آسانی جفت یا جدا از هم یک روش مناسب برای قطع و وصل کابل و تجهیزات در سیستم توزیع ایجاد نماید.

سرکابل ها در طراحی های ماژولار و تک تکه موجود و در دسترس اند.

اتصالات Elastimold ، سرکابل و مفصل و دیگر لوازم جانبی کابل بر اساس استانداردهای IEEE,ANSI و دیگر استانداردها به شرح زیر طراحی و تست شدند:

 IEEE 386™ Standard For Separable Connectors

  IEEE 404™ Standard For Cable Joints and Splices

  IEEE 48™ Standard For Cable Terminations

  IEEE 592™ Standard For Exposed Semiconducting Shields

  ANSI C119.4 Standard For Copper and Aluminum Conductor Connectors

  AEIC CS8 Standards For XLP and EPR Insulated Cables

  ICEA S-94-649-2004 and S-97-682-2000 Standard for Cables Rated 5,000 – 46,000 Volts

 

 

رابط های(interface) استاندارد برای اتصالات از هم جدا

استاندارد ANSI/IEEE 386، ابعاد اینترفیس برای سری 200 و 600 آمپر سرکابل های زانویی، مادگی، اتصالات، بوشینگ تجهیزات و هرگونه جفت قطعاتی که باید مطابق با گارانتی تعویض شوند را تعریف می کند. جدول زیر شامل اطلاعاتی در مورد انواع اینترفیس های ارائه شده بوسیله ی ELASTIMOLD برای کاربردهای مختلف می باشد. 

 اینترفیس های سرکابل پلاگین

  

جدول محدوده ی خطا

سرکابل های لودبریک 200 آمپر و لوازم جانبی یک روش مناسب برای قطع / وصل کابل و تجهیزات بر روی سیستم توزیع برق ارائه می دهد. زانویی لودبریک (قابل قطع زیر بار) الزاماتی برای عملیات شبکه برق دار با استفاده از ابزار hotstick استاندارد، عملیات قطع و وصل برق تحت شبکه برق دار و یک قطع (جدا شدن) نمایان (قابل مشاهده) را ممکن می کند.

اینترفیس لودبریک 200 آمپر

قطعات می توانند با درپوش (سرهای)، سرکابل و بوشینگ های نصب شده عایق جدا شده باشند. استفاده از لوازم جانبی اختیاری سیستم های اتصال زمین، تست، بای پس، حفاظت از صاعقه و فیوزگذاری محدودکننده جریان را ممکن می سازد. 

 اتصالات جدای 200 آمپر

برای دیدن راهنمای کاربرد برقگیرها فایل موجود در پایین مطلب را دانلود نمایید.

 

سرکابل اتصالات دیدبریک 200 آمپر و لوازم جانبی یک ویژگی قطع سریع برای کابل و اتصالات تجهیزات بر روی سیستم توزیع برق ارائه می دهند.

اینترفیس لودبریک 200 آمپر

تمام اتصالات دیدبریک قبل از انجام کار بدون برق باشند و وقتی وصل می شود باید امنیت مکانیکی مطمئن وجود داشته باشد. استفاده از لوازم جانبی اختیاری سیستم های اتصال زمین، تست، بای پس، حفاظت از صاعقه و فیوزگذاری محدودکننده جریان را ممکن می سازد.

 اتصالات 200 آمپر Deadbreak

 برای دیدن راهنمای کاربرد برقگیرها فایل موجود در پایین مطلب را دانلود نمایید.

 

زانویی دیدبریک سری 600 آمپر، محفظه مستقیم، چندراهه و لوازمی که برای تجهیزات اتصال و کابل بر روی فیدر و مدارهای شبکه اصلی مورد استفاده قرار می گیرند.

اتصالات 600 آمپر deadbreak

اتصالات بی برق می توانند سریعاً و به آسانی با استفاده از ابزارهای دستی و تجهیزات استاندارد مطابق با روش های عملیاتی قابل قبول قطع و وصل شوند. استفاده از لوازم جانبی اختیاری سیستم های اتصال زمین، تست، بای پس، حفاظت از صاعقه و فیوزگذاری محدودکننده جریان را ممکن می سازد.

 اجزای اتصالات 600 آمپر deadbreak

  

این نوع سرکابل ها می توانند با مدل های فیوزدار جهت حفاظت شبکه های توزیع زیرزمینی شامل اتصالات پست ها، چندراهی ها، ترانسفورماتورها و دیگر تجهیزات جایگزین شوند.

سرکابل پلاگین فیوزدار

 

همچنین این نوع سرکابل ها می توانند با مدل های برقگیر جهت حفاظت در مقابل اضافه ولتاژهای ناشی از صاعقه و کلیدزنی برای پست های زیرزمینی برق بکار روند. اضافه ولتاژ اعمال شده بیش از نرخ ولتاژ نامی به اجزای سیستم توزیع باعث خواهند شد به تجهیزات نصب شده آسیب وارد شود. برای محافظت در برابر این اضافه ولتاژها (ولتاژهای صاعقه و کلیدزنی) برقگیر هوایی بطور گسترده ای استفاده می شود. بکارگیری آنها از آنجایی که خطوط هوایی و تجهیزاتی که بطور مستقیم توسط اضافه ولتاژها (بعنوان مثال رعد و برق) تحت تاثیر قرار گرفتند موجه شده است.

به هرحال استفاده از برقگیرهای هوایی به تنهایی حفاظت مناسب عایقی را در بخش زیرزمینی یک سیستم توزیع برق ضمانت نخواهد کرد.

برقگیرهای اکسیدفلزی حفاظت از اضافه ولتاژهای ناشی از صاعقه و کلیدزنی را برای ترانسفورماتورها، کابل ها، تجهیزات و دیگر تجهیزاتی که در سیستم توزیع برق زیرزمینی بکار رفتند فراهم می کند.

مکان یابی مناسب، انتخاب ولتاژ و هماهنگی حفاظتی با برقگیرهای شبکه هوایی، آسیب های ناشی از اضافه ولتاژها را به حداقل رساندهو حفاطت را بهبود می بخشد.

اتصال برقگیر به سرکابل

 برای مطالعه بیشتر در این مورد، برروی فایل اصلی که در زیر برای دانلود قرار داده شده کلیک کنید.

 

 

برای آشنایی بیشتر با این نوع سرکابل و نحوه ی سرکابل زدن آن از کلیپ های زیر دیدن نمایید. 

نصب سرکابل پلاگین با امکان توسعه هر فاز و نصب برقگیر

 

نصب سرکابل پلاگین   ۲۰۰A load break

 

نصب سرکابل پلاگین ۶۰۰A Cable Installation Overview

 

سرکابل زانویی یا چپقی با اینترفیس A

 

سرکابل پلاگین مدل Tee

 

سرکابل پلاگین loadbreak connector 600A

 

سرکابل Tee برند Nexans

 

 

 

  • ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  • 0
avatars
نویسنده : الهه مالدار

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

مطالب مرتبط