انجمن برق ایران
مراحل نصب تجهیزات ارت موقت در شبکه هوایی

مراحل نصب تجهیزات ارت موقت در شبکه هوایی

چکیده :

آیا جریان برقی که وارد دست کارگر می‌شود، در بدن او جریان می‌یابد و به سازه منتقل می‌شود خطرناک است؟ اگر کارگر در همان لحظه با جسم هادی در تماس باشد، جریان برق کشنده‌ای می‌تواند در بدن کارگر جریان پیدا کند و به سازه برسد.

 هنگام نصب تجهیزات ارت موقت چه خطراتی ممکن است کاربر را تهدید کند؟

آیا جریان برقی که وارد دست کارگر می‌شود، در بدن او جریان می‌یابد و به سازه منتقل می‌شود خطرناک است؟ مهندس برق، چارلز دالزیِل و "راهنمای IEEE یا انجمن مهندسین برق و الکترونیک در ایمنی برق متناوب زمین کردن ایستگاه فرعی " می‌گویند که جریان برقی به کوچکی 82 ولت و 164 میلی آمپر (0.164 آمپر) می‌تواند کشنده باشد. آیا کارگری که در سازه‌ای کار می‌کند و با یک هادی هوایی در تماس است که ناگهان برق‌دار می‌شود، می‌تواند این جریان برای او مرگبار باشد؟ بله، اگر سازه کاملا رسانا باشد جریان و ولتاژ به راحتی می‌توانند وارد بدن کارگر شوند. سازه‌های چوبی می‌توانند از 5 هزار تا 3 میلیون اهم مقاومت داشته باشند. چه چیزی می‌تواند بر میزان مقاومت یک تیر چوبی یا سازه اثر بگذارد؟ عوامل متعددی نظیر رطوبت و ارت تیر برق می‌توانند این مقاومت را تا حد زیادی کاهش دهند.

چگونه متوجه شویم که این جریان و ولتاژ از زمین خالی گذر کرده و به محل کار می‌رسد و نهایتا وارد بدن کارگر می‌شود؟ نتایج این تحقیق مربوط به سال 1954 هستند که به روشنی خطرناک بودن ولتاژ و جریان برق عبوری از زمین خالی میان محل کار و منبع انرژی و وارد شدن آن به محل کار را نشان می‌دهد. اگر کارگر در همان لحظه با جسم هادی در تماس باشد، جریان برق کشنده‌ای می‌تواند در بدن کارگر جریان پیدا کند و به سازه برسد.

اولین افرادی که متوجه ناکافی بودن  زمین خالی در محافظت از کارگران شدند، آقایان ای جِی هرینگتون و تی ام سی مارتین بودند که تحقیق خود را به نام "تعیین میزان محافظتی زمین در ایمنی سیمبان " در سال 1954 منتشر کردند.هرینگتون و مارتین متوجه شدند که برخلاف تصویر قبلی، زمین‌های خالی و محصور از کارگران محافظت نمی‌کنند. این تحقیق به روشنی نشان می‌دهد که متصل کردن سازه به زمین‌های خالی باعث ایجاد یک EPZ یا منطقه‌ی هم‌پتانسیل می‌شود. آن‌ها این شیوه را "ارتینگ تک نقطه‌ای " نامیدند. ایده‌ی ارتینگ تک نقطه‌ای به این صورت بود که تمامی تجهیزات محافظتی ارت را به یک نقطه، که سازه باشد، متصل می‌کند. برخی شرکت‌ها از این ایده استقبال کردند و برخی تولید کنندگان تجهیزات ارت نیز این ایده را بهتر کردند، اما پذیرش و استفاده از این ایده در صنعت برق به آهستگی انجام شده بود. تحقیقات و آزمایشات متعددی پس از این تحقیق سال 1954 انجام شده بود که در واقع یافته‌های اصلی هرینگتون و مارتین که زمین‌های خالی میان محیط کار و زمین از کارگر محافظت نمی‌کنند بود را حمایت می‌کردند.

روش ایجاد ارت موقت شبکه هوایی

با در نظر گرفتن 57 سال تجربه‌ی تحقیقاتی در زمینه‌ی ارت موقت جهت محافظت فردی و نیازمندی‌های استاندارد 1910.269(n)(3) بهترین روش برای نصب تجهیزات ارت موقت برای محافظت از کارگر چیست؟ من در ایجاد روش ارت با چند ابزار مواردی را پیشنهاد می‌دهم که هنگام انجام روش ارت باید لحاظ کنید:

تجهیزات ارت موقت.jpg

شکل 1

هنگامی که خطوط و تجهیزات دارای برق بیشتراز 50 ولت باشند و یا به بیش از این مقدار برق‌دار شوند به علت عملیات، تعمیر و نگهداری و یا ساخت از دسترس خارج شوند. باید تا زمانی که پاکسازی انجام شود، خطوط و تجهیزات بررسی شوند، و تجهیزات ارت موقت نصب شوند تا یک سیستم ارت موقت جهت ایمنی فردی ایجاد کنند (EZP).

تنها پس از آن‌که کلیرانس یا همان پاکسازی حاصل شد، وسایل هادی و دستگاه‌ها باید بررسی و سپس ارت شوند.

پیش از آن‌که کار شروع شود، باید به صورت خلاصه در مورد خطرات احتمالی با تمامی کارگران صحبت شود. هنگامی که کار شامل نصب سیستم ارت جهت محافظت فردی باشد، باید با تمامی افرادی که در این کار دخیل هستند در مورد فرایند ارتینگ و درک ارزش محدودیت‌های این روش کاری صحبت کرد.

خطوط و تجهیزات باید با توجه به محل کار، با استفاده از منابع زیر به همین ترتیب استفاده شوند:

*پست مش زمین

*سیستم نول مشترک چند زمینه(مولتی گراند)

*سیم ثابت مولتی گراند (سیم ارت موقت شبکه هوایی)

*زمین کردن سازه (ارتینگ تیر برق، برج، پایه ستون)

*میله  ارت موقت

هر روز و پیش از استفاده از تجهیزات ارت موقت، این ابزار باید به صورت بصری بررسی شوند. این بررسی بصری می‌تواند بررسی شکستگی یا هرز شدن اتصالات و معیوب شدن عایق باشد. سر کلمپ ارت باید تمیز باشد و کابل فرول باید هر روز محکم شود. سر کلمپ ارت باید پیش از هر بار مصرف، با مهارکننده سیم‌کشی شود. اگر هر نوع آسیبی در تجهیزات مشاهده شد، باید ترمیم یا جایگزین شود.

از طریق فیوز، پاور انتقال دهنده مدار شکن، سوئیچ، ترانس برق یا دیگر انواع وسایل نباید ارتینگ را انجام داد.

از یک دستگاه ولتاژ سنج معتبر باید استفاده کرد تا بی‌برق بودن خط یا تجهیزات تأیید شود. "فاز دادن " به خط، شیوه‌ی درست بررسی خطوط و تجهیزات نیست.

کلمپ ارت کابل ارت باید اول از همه به زمین وصل و آخر از همه جدا شود. انتهای هادی کابل ارت همراه با ابزارهای خط گرم وصل و قطع شود.

اگر از تمامی انواع روش‌های ارت موقت استفاده شود، کارگران در معرض تماس و پا گذاشتن روی این ابزارها قرار دارند. هنگامی انجام کار، افرادی که روی زمین کار می‌کنند باید حداقل 3 متر از سازه‌ای که در آن کار می‌کنند و هرگونه میله‌ی ارت نیز فاصله داشته باشند. چنان‌چه کارگران روی زمین نیاز به تماس با سازه دارند، باید از دستکش‌های عایق و کفش‌های عایق استفاده کنند.

چنان‌چه کار نیاز به استفاده از روش‌های جایگزین داشته باشد، شخص مسئول باید پیش از هرگونه بازنگری در انجام این روش‌ها از بخش مدیریت، مهندسی و ایمنی تأییدیه دریافت کند.

مراحل نصب یک سیستم ارت موقت شبکه هوایی جهت ایمنی فردی:

1- رسیدن به کلیرانس مشخص شده در شرکت و تغییر روش‌ها و نصب میله ارت

 نصب میله ارت.jpg

شکل 2

2-بررسی خط یا دستگاه به منظور اطمینان از برق‌دار بودن آن‌ها با استفاده از یک فازمتر معتبر

چک کردن بی برق بودن خطوط.JPG

شکل 3

3-نصب کلاستر بار روی تیر برق 

نصب کلاستر بار.jpg

شکل 4

4-اتصال یک پایه جمپر ارت به کلاستربار و و پایه دیگر به میله ارت متصل می کنیم.

نصب پایه جمپر ارت به میله ارت.jpg

شکل 5

5-نصب اندازه مناسب پایه های دیگر جمپر ارت به طول درستی از کلاستربار یا زمین به نزدیک ترین هادی فاز با استفاده از تجهیزات خط گرم.به همین ترتیب نصب جمپر بقیه فازها در فاصله مناسب.

-چمپر-ارت-به-فاز-های-دیگر-.jpg

شکل 6

6.انجام همین مراحل در نقطه دیگری از شبکه هوایی. این کار به دلیل ایجاد ایمنی بیشتر کاربر از نظر بی برق بودن خطوط انجام می گیرد.

-ارت-موقت-در-نقظه-دیگری-از-شبکه.jpg

شکل 7

7.در انتهای کارنیز تجهیزات ارت موقت را دقیقا معکوس روش اتصال آن جداکنید. برای دیدن فیلم آموزشی مربوطه کلیک کنید.

مقاومت کم زمین هر میدان الکتریکی که بر روی خط انتقال تاثیر می گذارد را کاهش می دهد. اطمینان حاصل کنید این تجهیزات ارت تاجایی که ممکن است به محلی نزدیک محل کار نصب شده باشند.

خطوط انتقال نیرو قطعا شامل خطرات ناشی از میدان های الکتریکی و مغناطیسی هستند تا زمانی که کاملا ارزیابی، تست و ایمن شده باشند یا از روش کاری مناسب برای از بین بردن خطرات استفاده شود.

اثرات القایی

بیاید به طور خلاصه بحث کنیم معمولا چه چیزی در صنعت برق القا نامیده می شودکه به طور فنی میدان القایی الکتریکی و مغناطیسی تعریف می شود و چه تاثیراتی بر خطوط بی برق دارد.

میدان القایی الکتریکی و مغناطیسی  زمانی تولید می شود که جریان در یک سیستم AC متناوب شار پیداکند. میدان های الکتریکی و مغناطیسی توسط سیستم برق متناوب AC  می تواند باعث ایجاد شارژ در هادی های مجاور غیرمستقیم شود از طریق آنچه که کوپلینگ خازنی یا القایی نامیده می شود. شدت میدان های الکتریکی و مغناطیسی به طور مستقیم با سطح ولتاژ سیستم AC برق دار مرتبط است. جریان هدایت می شود و خطوط بی برق در  مجاورت سیستم برق دار ac قرار می گیرند. اغلب تصور می شود که کارگران در تماس با یک خط بدون برق قرار می گیرند که در مجاورت یک سیستم ACبرق دار قرار دارند و هنگامی که با خطوط بی برق در تماس هستند ایمن هستند.در حقیقت اتصال به زمین خطوط هوایی ممکن است خطر آسیب به کارگران را در صورتی که فرایند ارتینگ به درستی انجام نشود را بیشتر کند.

میدان القایی الکتریکی می تواند بین دو شی رسانایی که توسط یک دی الکتریک مانند هوا جداهستند نیز وجود داشته باشد.  هنگامی که خطوط بی برق به وسیله هوا از خطوط برق دار مجاور جدا شوند یه فرایند به نام اتصال یا کوپلینگ خازنی باعث ایجاد ولتاژ خازنی در خط بدون برق می شود.

هرخط برق داری با ولتاژ ac یک میدان الکتریکی بین رساناهای برق دار و اشیا دیگر با پتانسیل متفاوت ایجاد می کند. یک میدان الکتریکی به دلیل ولتاژ خطوط برق دار وجود دارد هرچند جریانی در رسانای برقدار شار پیدا نمی کند. این میدان الکتریکی با واحد ولتاژ در متر اندازه گیری می شود. به طور کلی هنگامی که شی رسانای بی برق مانند: هادی سربار، کابل، سیم روکش دار، دستگاه، ابزار،تجهیزات یا بدن کارگران در نزدیکی هادی برقدار قرار گرفته، میدان الکتریکی ولتاژی را به شی بی برق از طریق فرایندی به نام میدان الکتریکی القایی اعمال می کند.

هنگامی که خطوط انتقال برق دارac جریان حمل می کنند میدان مغناطیسی اطراف این خطوط افزایش می یابد. هنگامی که خط هوایی دوم موازی با خط اول هست و به نسبت در مجاورت قراردارد. میدان مغناطیسی مختلف ایجاد شده توسط جریان ac در خطوط انتقال ولتاژ القایی ایجاد می کند در خطوط انتقال بی برق.این ولتاژ جریانی را در این حلقه هدایت خواهد کرد.این فرایند ایجاد جریان و ولتاژ در خطوط انتقال بی برق نیز میدان مغناطیسی القایی یا کوپلینگ القایی نامیده می شود.

منبع:

 installing a personal protective grounding system

  • ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
  • 0
این مطلب را به اشتراک بگذارید
avatars
نویسنده : سعید فضل الله زاده

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

مطالب مرتبط