انجمن برق ایران

تجهیزات مرتبط با این مقاله
شما هم می توانید تجهیزات برق خود را در اینجا ثبت نمایید ، ثبت نام رایگان

وندورلیست چیست؟

وندورلیست چیست؟

چکیده :

وندورلیست یا لیست سازندگان و تامین کنندگان مجاز و مورد تایید شرکت های بالادستی، شامل سازندگان و تامین کنندگان موردتایید شرکت های بزرگ است.

وندورليست یا لیست سازندگان و تامین کنندگان مجاز چيست؟

خريداران حرفه ای (خريدارانی كه چند هزار تامين كننده دارند) با ارزيابی عرضه كنندگان كالا و خدمات مورد نياز خود، ليستی شامل تولیدکنندگان و عرضه كنندگان معتبر پذيرفته شده را تهيه می كنند، تا در زمان نياز به يك كالا يا خدمات خاص در كوتاه ترين زمان بتوانند به نياز خود دست پيدا كنند، ديگر دليل تهيه اين فهرست ها كه در بازار ايران به وندورليست يا AVL موسوم است و نام دقيق آن Approved Vendor List  است، نظارت بر خريد پيمانكاران نوع EPC از سوی شركت كارفرما می باشد، به اين صورت پيمانكار متعهد می گردد تنها از ميان فهرست تولیدکنندگان و تامین كنندگان كالا و خدمات مورد تائيد شركت كارفرما يا همان وندورليست خريد مورد نیاز قرارداد را انجام دهد.

 چگونه می توان وارد يك وندورليست شد؟

تعيين اين روند بستگی به سياست ها و راهبردهای شركت تهيه كننده وندورلیست (لیست سازندگان مجاز و مورد تایید) دارد و اين روند در هر شركت های مختلف، متفاوت می باشد بنابراين، روند ورود به وندورليست های مختلف يكسان نيست.

مرحله ثبت نام اوليه برخی از وندورليست ها به صورت آنلاين می باشد ، برخی به صورت حضوری، برخی مكاتبه پستی با دبيرخانه و پيگيری اتوماسيونی و همچنين برخی از لیست سازندگان مجاز فاقد ثبت نام می باشند و AVL آنها تابع وندورليست ديگر می باشند ، مثلاً شركت الف می گويد افراد تاييد شده توسط شركت ب مورد تاييد ما نيز می باشند، اما مهم مراحل بعد از ثبت نام است كه اگر درست و كامل صورت نگيرد می تواند تا رسيدن به حصول نتيجه حتی تا چند سال به درازا كشد.

تاريخ و چگونگی ويرايش وندورليست ها چگونه است؟

وندورليست ها می بايست به صورت پويا در حال حذف و اضافه نمودن شركت ها بر اساس ارزيابی های مستمر باشند، با اين وجود بعضی از شركت ها سالی يك بار اقدام به تنظيم و ويرايش وندورليست خود می كنند اما برخی دیگر در بازه های زمانی كوتاه تر يا بلندتر(حتي چند سال يكبار) و يا به ازای اجرای هر پروژه اقدام به تنظيم لیست سازندگان و تامین کنندگان مجاز می كنند. 

وندورلیست

تلاش خواهیم نمود جهت در اختیار قرارگرفتن همگان، بصورت یکجا وندور لیست یا لیست سازندگان و تامین کنندگان تجهیزات برقی مجاز و مورد تایید شرکت های بالادستی و بزرگ ایران مانند توانیر، ملی نفت ایران، پتروپارس، ملی حفاری ایران، ملی گاز ایران، ملی صنایع پتروشیمی، نفت فلات قاره ایران، پارس جنوبی، نفت مناطق مرکزی ایران، پخش فراورده های نفتی ایران، گروه قدس نیرو، گروه مپنا، عملیات اکتشاف نفت، مخابرات ایران، همراه اول، ایرانسل و ... را به مرور ارایه نماییم.

  • ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
  • 2
این مطلب را به اشتراک بگذارید
avatars
نویسنده : تیم تولید محتوای ایکهربا

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

حسن کرمانی
۱۳۹۵/۰۹/۱۴
|

عالیست، لطفاً وندور لیست شرکتهای بزرگ که نام برده شده را زودتر تهیه و اعلام نمایید

مدیر سایت پاسخ داده :
۱۳۹۵/۰۹/۱۴
|

سلام جناب کرمانی
در دستور کار هست. در حال حاضر وندور لیست های توانیر و برخی شرکت های توزیع برق قرار داده شده است. به مرور وندورلیست های برقی دیگر شرکت های بزرگ نیز در سایت قرار داده خواهد شد.

مطالب مرتبط