فروشگاه اینترنتی برق
فروشگاه اینترنتی برق
 1. الف
 2. ب
 3. پ
 4. ت
 5. ث
 6. ج
 7. چ
 8. ح
 9. خ
 10. د
 11. ذ
 12. ر
 13. ز
 14. ژ
 15. س
 16. ش
 17. ص
 18. ض
 19. ط
 20. ظ
 21. ع
 22. غ
 23. ف
 24. ق
 25. ک
 26. گ
 27. ل
 28. م
 29. ن
 30. و
 31. ه
 32. ی
اشپیل کش COTTER KEY

اشپیل کش COTTER KEY

چکیده :

یکی دیگر از تجهیزات خط گرم اشپیل کش است که برای بیرون کشیدن اشپیل مقره‌های بشقابی بصورت فرمان ازدور بکاررفته گرفته می شود.

دسته های مربوط به اشپیل و میله رکاب در خطوط فشار قوی برای جلو گیری از خارج شدن میله رکاب از رکاب و همچنین برای محکم نگهداشتن اتصال مادگی و گوشتکوب مقره ها از اشپیل استفاده می شود. هنگام بیرون آوردن میله رکاب از رکاب، اشپیل باید کاملا بیرون کشیده شود.

اشپیل کش.jpg

این اشپیل بندرت برای بستن مجدد مورد استفاده قرار می گیرد و اکثر مجریان عملیات خط هوائی ترجیح می دهند برای محکم کردن میله در رکاب از اشپیل جدیدی استفاده نمایند. در اتصال مادگی و گوشتکوب اشپیل به آسانی داخل مادگی جا گرفته و از باز شدن اتصال جلوگیری می کند و تا هنگامی که اشپیل در داخل آن شل نشده اتصال مادگی و گوشتکوب را نمی توان بازنمود. در وسط اشپیل مادگی و گوشتکوب یک برآمدگی وجود دارد و برای باز کردن اتصال الزم نیست اشپیل کامل بیرون کشیده شود.

دسته اشپیل کش.jpg

اشپیل کش یک وسیله جمع و جور است که در انتهای آن یک قالب برای جای گرفتن در حلقه سر اشپیل است و بدنه و میله آن قابل وصل به هر نوع چوبی است. در بدن آن یک فنر فشاری قرار گرفته که با تکان سریع چوب آزاد می شود و این ضربه و حرکت چکشی برای کشیدن اشپیل از جای خود موثر خواهد بود.

اشپیل کش.jpg

پس از اتصال مادگی و گوشتکوب بوسیله جفت کننده مادگی و گوشتکوب وصل شده بیک چوب اشپیل را که از مادگی کامال بیرون کشیده نشده بود، در جای خود فرو می کنند. لبه عقبی این جفت کننده یک سطح صاف دارد که برای ضربه زدن به اشپیل مناسب می باشد. با یک یا دو ضربه سبک ، اشپیل در جای خود محکم می شود. 

منابع:

cutter key

این مطلب را به اشتراک بگذارید
 • ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
 • 0
avatars
نویسنده : سحر حاتم پور

برای اینکه دانش ملکه شود تعلیم کافی نیست عمل لازم است.

`
نظرات خود را با ما درمیان بگذارید