انجمن برق ایران
 1. الف
 2. ب
 3. پ
 4. ت
 5. ث
 6. ج
 7. چ
 8. ح
 9. خ
 10. د
 11. ذ
 12. ر
 13. ز
 14. ژ
 15. س
 16. ش
 17. ص
 18. ض
 19. ط
 20. ظ
 21. ع
 22. غ
 23. ف
 24. ق
 25. ک
 26. گ
 27. ل
 28. م
 29. ن
 30. و
 31. ه
 32. ی
بالابر عایق INSULATED AERIAL PLATFORM

بالابر عایق INSULATED AERIAL PLATFORM

چکیده :

بالابر عایق یکی از ابزارهای فرمان از نزدیک می‌باشند که در صورت دسترسی به این ابزار دیگر نیازی به سکوی عایق نیست. 

اهمیت صنعت برق در زندگی امروزی به ویژه در مباحث جامعه انسانی و بخش های اقتصادی بر کسی پوشیده نیست از این رو جلوگیری از وقفه در عملکرد آن بسیار حائز اهمیت است. از جمله دلایل این وقفه در کشورها، تعمیرات شبکه های هوایی می باشد که می بایست در طول تعمیرات این خطوط، جریان برق را قطع کرد که این عامل باعث بروز زیان های زیادی به توزیع و مصرف کننده ها می شود و از آنجایی که تعمیر این خطوط برقدار بدون قطعی برق با وسایل و تجهیزات خاصی صورت می گیرد که تکنولوژی ساخت برخی از این تجهیزات در دست معدودی از کشورهای پیشرفته دنیا در صنعت بالابر می باشد که خوشبختانه کشورعزیزمان ایران نیز در این زمینه فعالیت های چشمگیری داشته است.

بالابر عایق یکی از ابزارهای فرمان از نزدیک می‌باشند که در صورت دسترسی به این ابزار دیگر نیازی به سکوی عایق نیست. این وسیله بر پشت جرثقیل نصب می‌شود شده و می‌تواند یک یا دو سبد به همراه یک بوم داشته باشد. 

 از کاربرد بالابر عایق.jpg

معمولاٌبوم از جنس اپوکسی‌گلاس بوده و هنگامی که سیمبان در داخل سبد قرار می‌گیرد کاملاً از زمین ایزوله می‌گردد، همچنین سبد مجهز به سیم ارت است که با استفاده از یک کلمپ به سیم وصل می‌شود درنتیجه سیمبان با خط هم‌پتانسیل شده و می‌تواند به راحتی کار کند.

 این وسیله کاربردهای دیگری از جمله تعویض چراغ‌های خیابان، پاکسازی و هرس درختان اطراف خط و غیره نیز دارد. 

-از-استفاده-سیمبان.jpg

بالابر خط گرم در انواع مختلفی وجود دارد كه قسمت بوم عايق آن بصورت بازوئی، كشوئی و متصل شونده وجود دارد كه در صورت تست و تائيد قسمت عايق آن، همگی قابل تائيد مي باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
 • ۱۳۹۶/۰۶/۲۸
 • 0
avatars
نویسنده : سحر حاتم پور

`
نظرات خود را با ما درمیان بگذارید