فروشگاه اینترنتی برق
فروشگاه اینترنتی برق

تجهیزات مرتبط با این مقاله
شما هم می توانید تجهیزات برق خود را در اینجا ثبت نمایید ، ثبت نام رایگان

 1. الف
 2. ب
 3. پ
 4. ت
 5. ث
 6. ج
 7. چ
 8. ح
 9. خ
 10. د
 11. ذ
 12. ر
 13. ز
 14. ژ
 15. س
 16. ش
 17. ص
 18. ض
 19. ط
 20. ظ
 21. ع
 22. غ
 23. ف
 24. ق
 25. ک
 26. گ
 27. ل
 28. م
 29. ن
 30. و
 31. ه
 32. ی
دمپر آونگی تغییردهنده فرکانس Detuning Pendulum damper

دمپر آونگی تغییردهنده فرکانس Detuning Pendulum damper

چکیده :

آونگ تغییر دهنده فرکانس (detuning) یک دستگاه ضد گالوپینگ است که برای کاربردهای هادی تکی و باندل های دو، سه و چهار تایی طراحی شده است.

آونگ تغییر دهنده فرکانس (detuning) یک دستگاه ضد گالوپینگ است که برای کاربردهای هادی تکی و باندل های دو، سه و چهار تایی طراحی شده است.

جرم، تعداد وزنه ها و بازوی پیچشی (به عنوان مثال: فاصله ی خط مرکز بین هادی و وزنه) مطابق با فاکتور اسپن مشخصی که آنها بکار برده می شوند متفاوت خواهد بود.

مراحل نصب آونگ تغییر دهنده فرکانس

مرحله 1: هادی را در جایی که آونگ تغییر دهنده فرکانس بکار برده خواهد شد علامت گذاری کنید. قرار دادن آونگ باید با دقت تلرانس 3 فوت انجام گیرد.

مرحله 2: مرکز علامت گذاری شده ای که روی SRR (رشته های تقویت کننده سازه) قرار دارد باید با علامت روی هادی منطبق باشد. این مرحله را برای هادی دوم، سوم و چهارم بسته به ساختار شبکه تکرار کنید.

detuning-pendulum

مرحله 3: بالشتک شکاف را در اولین هادی بروی SRRها در مرکز علامت رنگی بکار بگیرید و بالشتک شکاف را بچرخانید تا کاملاً روی هم قرار گیرند. بالشتک شکاف نشان داده شده در شکل زیر از مواد بسیار سخت و بادوام ساخته شده است. در هوای سرد، سفت شده و باز کردن آن خیلی سخت می شود. آن را قبل از بکارگیری در مکانی گرم نگهداری نمایید. این مرحله را نیز مطابق با ساختار شبکه برای هادی های دوم، سوم و چهارم تکرار نمایید.

Detuning-Pendulum

مرحله 4: آونگ تغییر دهنده ی فرکانس را طوری قرار دهید که بازوهای آونگ بروی بالشتک شکاف هر هادی در مرکز باشند. بالشتک ها را بروی هادی به اندازه ی کافی تنظیم نمائید تا مطمئن شوید هر بازو در مرکز بالشتک شکاف قرار گیرد.

detuning-pendulum

مرحله 5 : رشته های نگهدارنده (آرمور راد) را بر روی آونگ تغییردهنده ی فرکانس و هادی اول نصب کنید.

detuning-pendulum

سه برآمدگی موقعیت دهنده در قسمت خارجی بازو وجود دارد که موقعیت عبور رشته های نگهدارنده را نشان می دهد. مطمئن باشید که مرکز علامت رنگی روی رشته های نگهدارنده بین برآمدگی های موقعیت دهنده قرار گرفته باشند، این عمل را برای هادی های بعدی تکرار نمایید.

Detuning-Pendulum

 

راهنما و نکات اضافی

-        پاندول ها بایستی در موقعیت های مشخص شده بر روی نمودار مکان نما با دقت تلرانس 3 فوت قرار داده شوند.

-        قرارگیری واحدها در اسپن می تواند در برخی موارد همزمان با شرایط زمین غیرقابل دسترس باشد، در شرایط زیر امکان بهبود قابلیت دسترسی وجود دارد:

1-   الگوی جانمایی در اسپن مشکل دار را معکوس کرده و اندازه گیری ها را از انتهای مخالف اسپن شروع کنید. این روش ممکن است برای هر اسپنی استفاده شود، اما این مهم است که الگوها را برای داخل اسپن معکوس کنید نه فقط برای هر بخش.

2-   امکان استفاده از الگوهای جانمایی جایگزین وجود دارد اما باید برای بهره برداری موثر واحدها این کار با دقت انجام گیرد. الگوهای جایگزین می تواند در صورت لزوم بر اساس اسپن به اسپن تهیه شود.

-        شکم (sag) اضافی و کشش (tension) ناشی از وزن آونگها باید در الگوی جانمایی تولیدکنندگان این نوع تجهیز مدنظر قرار گیرد.

 

 

 

 برای دیدن فیلم های مربوط به گالوپینگ و جلوگیری از آن بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

 

یخ زدایی برای جلوگیری از پدیده گالوپینگ

 

تکنیک های یخ زدایی برای جلوگیری از پدیده گالوپینگ

 

اتصال دمپر اسپیسر به خط ۷۶۵ کیلو ولت با هلی کوپتر

 

استفاده از اسپیسر برای جلوگیری از نوسانات سیم ها

 

آیا پرنده ها باعث ایجاد پدیده ی گالوپینگ و آئولین می شوند؟

 

پدیده گالوپینگ در خطوط برق

 

 

 

 منبع:

 www.preformed.com 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
 • ۱۳۹۴/۱۰/۱۷
 • 0
avatars
نویسنده : تیم تولید محتوای ایکهربا

`
نظرات خود را با ما درمیان بگذارید