فروشگاه اینترنتی برق
فروشگاه اینترنتی برق

تجهیزات مرتبط با این مقاله
شما هم می توانید تجهیزات برق خود را در اینجا ثبت نمایید ، ثبت نام رایگان

 1. الف
 2. ب
 3. پ
 4. ت
 5. ث
 6. ج
 7. چ
 8. ح
 9. خ
 10. د
 11. ذ
 12. ر
 13. ز
 14. ژ
 15. س
 16. ش
 17. ص
 18. ض
 19. ط
 20. ظ
 21. ع
 22. غ
 23. ف
 24. ق
 25. ک
 26. گ
 27. ل
 28. م
 29. ن
 30. و
 31. ه
 32. ی
سانورتر SUNVERTER

سانورتر SUNVERTER

چکیده :

سانورترکه با نام شارژ اینورتر نیز شناخته می شود ترکیبی از اینورتر، شارژر باتری و یک سوئیچ انتقال به سیستم خورشیدی می باشد.

سانورتر چیست و چه کاربردی دارد؟

با رشد ذخیره سازی انرژی خورشیدی، اینورتر شارژر دار به طور فزاینده ای اهمیت یافته است. و با توجه به طراحی سیستم خورشیدی شما می تواند برای سیستم های منفصل از شبکه یا متصل به شبکه مورد استفاده قرار گیرد. مزیت اصلی این تجهیز این است که عملیات مداوم مربوط به بارهای بحرانی را صرف‌نظر از حضور یا شرایط شبکه فراهم می‌کنند. اینورتر/شارژر تقریبا همیشه شامل یک سوییچ انتقال خودکار است، به طوری که وقتی  سانورتر شما یک منبع دیگر از برق AC را تشخیص می‌دهد سیستم را از اینورتر به شارژ کردن باتری انتقال می دهد. و اگر منبع خارجی برق AC قطع شود مجددا سیستم از باتری به اینورتر انتقال پیدا می کند. این نوع اینورتر ها که همراه با شارژر باتری یا شارژکنترلر هستند عملکرد خاصی دارند برای این عملکرد به باتری نیاز دارند. به گونه ای که دارای ورودی برق شهر می باشند و در صورتی که به برق شهر متصل باشند می توانند توسط شارژر باتری که همراه با اینورتر وجود دارد باتری ها را شارژ نموده. و زمانی که برق قطع می شود حال اینورتر انرژی باتری را به برق متناوبAC  تبدیل می کند. این تجهیز به بخش داخلی سیستم شما تبدیل شده است و می تواند باتری ها را به سرعت پر کند.

inverter-charge1r.jpg

شکل 1

به عبارت ساده تر یک شارژر اینورتر نوعی اینورتر است که جریان مستقیم (DC) ذخیره شده در بانک باتری را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند.در واقع سانورتر ترکیبی از دو دستگاه اینورتر و شارژکنترلر است که می‌تواند همزمان و یا مستقلاً  عملکرد هردو را داشته باشد. چیزی که باعث می‌شود این نوع اینورتر منحصر به فرد شود ، توانایی آن برای تامین برق تجهیزات الکتریکی AC می باشد در حالی که به طور هم زمان باتری را نیز شارژ می کند. اینورتر های همراه با شارژر به دو دسته اینورتر به همراه شارژر باتری اتوماتیک واینورتر به همراه شارژ کنترلر پنل خورشیدی تقسیم می شوند.

بیشترین کاربرد این دستگاه برای سیستم های خورشیدی جهت کاهش هزینه ها و کارایی بالاتر با اتلاف انرژی کمتر می باشد. در واقع این تجهیز انرژی بین آرایه های سیستم خورشیدی و شبکه را مدیریت می کند در حالی که باتری را نیز در حالت شارژ نگه می دارد.

تکنولوژی اینورتر های همراه با شارژر باتری شبیه UPS می باشد و در زمانی که برق شهر قطع شود اینورتر به صورت اتوماتیک  وارد مدار شده و برق مورد نیاز مصرفی را تامین می کند. با یک شارژر اینورتر شما نه تنها می توانید انرژی بی وقفه داشته باشید، بلکه انرژی اضافی خود را نیز مهار کنید و آن را به شبکه بازگردانید. شما می توانید زمانی که از انرژی تولیدی پنل استفاده نمی کنید باتری خود را با برق شبکه شارژ کنید و انرژی اضافی را به شبکه بازگردانید.

inverter-charger.jpg

شکل 2

هنگام خرید برای یک اینورتر–شارژر شما به دنبال سیستمی هستید که به طور یکپارچه و بدون نقص در اختیار شما قرار بگیرد.برای مشاهده انواع سانورتر کلیک کنید.

ما در مورد اینورتر ها و شارژ کنترلر ها و باتری ها درس های مستقلی داریم که اگر علاقه مند هستید بیشتر بدانید پیشنهاد میکنم مباحث ذکر شده را مطالعه بفرمایید.

اینورتر چیست؟

باتری خورشیدی

شارژر کنترل خورشیدی چیست و چه کاربردی دارد؟

 

منابع:

TYPE OF INVERTRS

INVERTER-CHERAGER

SUNVERTER

INVERTER/CHARGERS

این مطلب را به اشتراک بگذارید
 • ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
 • 0
avatars
نویسنده : سحر حاتم پور

برای اینکه دانش ملکه شود تعلیم کافی نیست عمل لازم است.

`
نظرات خود را با ما درمیان بگذارید