فروشگاه اینترنتی برق
فروشگاه اینترنتی برق
 1. الف
 2. ب
 3. پ
 4. ت
 5. ث
 6. ج
 7. چ
 8. ح
 9. خ
 10. د
 11. ذ
 12. ر
 13. ز
 14. ژ
 15. س
 16. ش
 17. ص
 18. ض
 19. ط
 20. ظ
 21. ع
 22. غ
 23. ف
 24. ق
 25. ک
 26. گ
 27. ل
 28. م
 29. ن
 30. و
 31. ه
 32. ی
سرکابل فشاری Slip On Terminations

سرکابل فشاری Slip On Terminations

چکیده :

در تکنولوژی سرکابل های Slip on تمام قسمت ها از لاستیک سیلیکون با گرید بالا ساخته شده اند و هسته های کنترل کننده میدان های الکتریکی که مخروطی شکل هستند, در داخل این روکش ها جاسازی شده اند.

سرکابل فشاری

در ولتاژ های بسیار بالا هیچگونه عایق حرارتی قدرت عایقی کافی برای کنترل میدان های الکتریکی را ندارد. در تکنولوژی Slip on تمام قسمت ها از لاستیک سیلیکون با گرید بالا ساخته شده اند و هسته های کنترل کننده میدان های الکتریکی که مخروطی شکل هستند, در داخل این روکش ها جاسازی شده اند. این هسته ها از لحاظ شکل فضایی و ضخامت به دقت محاسبه شده اند تا اطمینان حاصل گردد که هر گونه میدان الکتریکی در ولتاژهای بالا می تواند مهار شود.

 استفاده از سیلیکون نه تنها به علت قدرت عایقی کافی، بلکه به دلیل محافظت مکانیکی و حرارتی بسیار خوب آن است. در اثر تغییرات حرارتی و انبساط و انقباض کابل، چسبندگی سیلیکون تغییر نمی کند و در همه جهات یکنواخت است.

خاصیت نرمی سیلیکون باعث می شود که این ماده بهتر از هر ماده سخت دیگری به سطوح ناصاف کابل بچسبد و در نتیجه از ایجاد حباب هوا (Gap) و به وجود آمدن تخلیه الکتریکی جلوگیری شود. این سرکابل ها احتیاج به نگه داری خاصی ندارد و در مقابل شرایط محیطی و آلودگی ها مقاوم است.

 

  الف- سرکابل ESF برای نصب هوایی

سرکابل های فشاری ESF

 این نوع سر کابل برای ولتاژهای 60 کیلوولت تا 145 کیلوولت کاربرد دارد. لایه استرس کنترل و پوشش نهایی آن یک پارچه و آماده نصب می باشد. استفاده از بشقابک های سیلیکونی آن را برای نصب هوایی مناسب ساخته است.

 سرکابل های فشاری ESF

 

 

ب- سرکابل ESS نگهدارنده (خودنگهدار)

سرکابل فشاری ESS

 این نوع سر کابل برای ولتاژ 60 کیلوولت تا 300 کیلوولت با فواصل خزشی متفاوت ساخته می شود. استوانه ای ازرزین فایبر گلاس مجهز به بشقابک های سیلیکونی سبب ایجاد مقاومت مکانیکی بسیار بالای این سرکابل می گردد. سرکابل ESS می تواند نیروهای دینامیکی و استاتیکی را بدون اشکال تحمل کند (برای مثال نیروهای اتصال کوتاه)  قدرت عایقی این سرکابل با پرکننده کامپاند در فضای داخل استوانه فایبر گلاس تکمیل می شود. این سر کابل نیاز به هیچ گونه نگهدارنده ندارد.

 

 

ج- سرکابل ESP با بدنه ای از جنس چینی

سرکابل فشاری ESP

 این نوع سرکابل برای ولتاژهای 30 تا 300 کیلوولت کاربرد دارد. بخش مربوط به استرس کنترل سرکابل های ESP با نوع ESS آن کاملاً مشابه است. این سرکابل با بدنه چینی طبق استاندارد DIN و با تعداد مورد نیاز از بشقابک هایی که به طور متناسب قرار می گیرند، ساخته می شود.

 

 

 د- سرکابل EST مناسب برای نصب داخلی و هوایی

سرکابل فشاری EST

 طراحی سرکابل EST بصورتی است که هم برای مصارف داخلی و هم هوایی و بین ولتاژ 60 تا 145 کیلوولت  قابل استفاده است. این سرکابل در واقع یک نوع سرکابل ESF است که بوسیله سه عددInsulator و یک پایه براکت محافظت شده و به طریق خودنگه دار عمل می کند. نیازی به روغن عایق کننده نداشته و در هر موقعیتی قابل نصب است.

 سرکابل EST

 

 

ه- سرکابل ESG برای کلید های با عایق گازی

این نوع سرکابل برای ولتاژ 60 تا 170 کیلوولت طراحی شده است و برای اتصال مستقیم انواع کابل های پلیمری به کلیدهای با عایق گازی GIS به کار می رود. سرکابل ESG بر طبق استاندارد IEC 60859-1  طراحی و به سه صورت عمودی، افقی و وارونه قابل نصب است.

 سرکابل ESG

 

و- سرکابل ESU قابل استفاده برای ترانسفورمرها

این سرکابل برای انواع ترانسفورمرها قابل استفاده بوده و برای ولتاژهای حداکثر تا 170 کیلوولت مناسب می باشد. طرح و ساختار آن کاملاً مشابه با سرکابل ESG می باشد و برای اتصال هر نوع کابل پلیمری به ترانسفورمرهای با عایق روغنی و نیز کلید های عایق گازی به کار می رود.

 سرکابل ESU145

 

ی) سرکابل ESK

 سرکابل ESK

این نوع سر کابل برای ولتاژهای 10 کیلوولت تا 145 کیلوولت کاربرد دارد. این سرکابل از نوع سرکابل فشاری خشک می باشد. استفاده از بشقابک های سیلیکونی آن را برای نصب تاسیسات داخلی مناسب ساخته است.

 

برای دیدن فیلم رایگان آموزش نحوه ی زدن سرکابل برای سرکابل فشارقوی هوایی فشاری  کلیک کنید

 

 برای دیدن فیلم رایگان آموزش نحوه ی نحوه نصب سرکابل فشارقوی داخلی فشاری کلیک کنید. slip-on

 

منابع

http://www.pfisterer.com/

 http://www.ixosil.ch/

www.shahinmafsal.com

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
 • ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
 • 0
avatars
نویسنده : تیم تولید محتوای ایکهربا

`
نظرات خود را با ما درمیان بگذارید