فروشگاه اینترنتی برق
فروشگاه اینترنتی برق
 1. الف
 2. ب
 3. پ
 4. ت
 5. ث
 6. ج
 7. چ
 8. ح
 9. خ
 10. د
 11. ذ
 12. ر
 13. ز
 14. ژ
 15. س
 16. ش
 17. ص
 18. ض
 19. ط
 20. ظ
 21. ع
 22. غ
 23. ف
 24. ق
 25. ک
 26. گ
 27. ل
 28. م
 29. ن
 30. و
 31. ه
 32. ی
مفصل فشاری Slip on Joint

مفصل فشاری Slip on Joint

چکیده :

این مفصل ها به دو دسته تقسیم می شوند:


1- تك جزیی One pice construction 

2- سه جزیی Three pice construction


 

مفصل فشاری

در ولتاژهای بسیار بالا هیچگونه عایق حرارتی قدرت عایقی کافی برای کنترل میدان های الکتریکی را ندارد. در تکنولوژی Slip-on تمام قسمت ها از لاستیک سیلیکون با گرید بالا ساخته شده اند و هسته های کنترل کننده میدان های الکتریکی که مخروطی شکل هستند، در داخل این روکش ها جاسازی شده اند. این هسته ها از لحاظ شکل فضایی و ضخامت به دقت محاسبه شده اند تا اطمینان حاصل شود که هر گونه میدان الکتریکی در ولتاژهای بالا می تواند مهار شود. استفاده از سیلیکون نه تنها به علت قدرت عایق کافی، بلكه به دلیل محافظت مكانیكی و حرارتی بسیار خوب آن است. در اثر تغییرات حرارتی و انبساط و انقباض كابل، چسبندگی سیلیكون تغییر نمی كند و فشار وارده به كابل را به طور یكنواخت در همه جهات پخش می كند. خاصیت نرمی سیلیكون باعث می شود كه این ماده بهتر از هر ماده سخت دیگری به سطوح ناصاف كابل بچسبد و در نتیجه از ایجاد حباب هوا (Gap) و به وجود آمدن تخلیه الكتریكی جلوگیری شود. این مفصل ها احتیاج به نگه داری خاصی ندارد و در مقابل شرایط محیطی و آلودگی ها مقاوم است.

 
مفصل فشاری slip on

 جنس سیلیکون اجزای داخلی مفصل های فشاری باعث ایجاد اتصالات مطمئن و كارآمد بین كابل های پلیمری مانند كابل هایی با عایق XLPE و EPR می گردد. استفاده از تكنولوژی SLIP ON حداكثر قابلیت اطمینان و حداقل زمان نصب را ارائه می نماید. مفصل های فشاری MSA در دو مدل با پوشش پلی اتیلنی بسیار سخت و نیز با پوشش منقبض شونده ارائه می گردند. مفصل های تولید شده به طور صد در صد مورد آزمایش قرار می گیرند. 


مفصل فشاری


مفصل فشاری MSA 

این مفصل ها به آسانی در هر شرایطی نصب می شوند. پوسته سخت بیرونی برای محافظت از عوامل محیطی و الكترود ولتاژ بالای موجود در آن كنترل كننده میدان های الكتریكی (STRESS CONTROL)  می باشند. طراحی دقیق اجزا سبب قابلیت اطمینان بالا و عمر طولانی این نوع مفصل می گردد. این مفصل ها به دو دسته تقسیم می شوند:

1- تك جزیی ONE PICE CONSTRUCTION 

2- سه جزییTHREE PICE CONSTRUCTION


مفصل های فشاری MSA تك جزیی

 مفصل فشاری یک تکه

مفصل های فشاری تك جزیی در محدوده ولتاژ 60 کیلو ولت تا 300 کیلوولت كاربرد دارند. بدلیل ساختار تك جزئی و یك تكه مفصل، حجم آن به طرز قابل توجهی كاهش یافته و همین امر، فضای لازم برای نصب آن را تا حدود زیادی كاهش می دهد. همچنین هر سایز از بدنه سیلیكونی گسترده وسیعی از ضخامت های عایقی متفاوت را پوشش می دهد.مفصل های فشاری MSA سه جزیی

مفصل های فشاری سه جزئی در محدوده ولتاژ 60 کیلوولت تا 170 کیلوولت كاربرد دارند. ساختار این مفصل ها به گونه ای است كه برای اتصال كابل های مختلف با طراحی و ابعاد متفاوت قابل استفاده می باشند. به عنوان مثال، با این مفصل، یك كابل 630 میلیمتر مربع با عایق EPR می تواند به یك كابل 500 میلیمتر مربع با عایق XLPE متصل گردد.

مفصل های فشاری MSA سه جزیی

 

استانداردهای مربوط به مفصل های فشاری IEC 62067 و IEC 60840 می باشد.

 

برای دیدن ویدئوی آموزشی نصب مفصل فشاری برای کابل فشار قوی کلیک کنید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
 • ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
 • 0
avatars
نویسنده : تیم تولید محتوای ایکهربا

`
نظرات خود را با ما درمیان بگذارید