فروشگاه اینترنتی برق
فروشگاه اینترنتی برق
 1. الف
 2. ب
 3. پ
 4. ت
 5. ث
 6. ج
 7. چ
 8. ح
 9. خ
 10. د
 11. ذ
 12. ر
 13. ز
 14. ژ
 15. س
 16. ش
 17. ص
 18. ض
 19. ط
 20. ظ
 21. ع
 22. غ
 23. ف
 24. ق
 25. ک
 26. گ
 27. ل
 28. م
 29. ن
 30. و
 31. ه
 32. ی
نردبان عایق خط گرم EPOXIGLAS LADDER

نردبان عایق خط گرم EPOXIGLAS LADDER

چکیده :

نردبان عایق در صنعت برق به منظور ایزوله نمودن شخص روی نردبان از زمین استفاده می گردد. 

لزوم استفاده از نردبان عایق خط گرم چیست؟

همواره انجام عملیات تعمیرات بر روی خطوط گرم برای گروه های تعمیراتی حادثه ساز بوده و یکی از دغدغه های  کاربران این حوزهمی باشد. بنابراین کار بر روی خطوط برقدار همواره یکی از چالش های صنعت برق بوده و هست.

عایق نمودن بدن افراد که با خط گرم کار می کنند نسبت زمین که از بسته شدن مسیر جریان برق از سیم حاوی جریان به بدن و سپس به زمین جلوگیری می نماید، یکی از راه هایی است که می توان از بروز حادثه برق گرفتگی جلوگیری کرد.

لذا استفاده از عایق های الکتریکی می تواند به حفظ سلامت نیروی برق کار و بالا بردن ایمنی حین کار کمک نماید. کفش عایق، کفپوش عایق، دستکش عایق، ابزارکار عایق، بالابر عایق و نردبان عایق از این دست عایق های الکتریکی هستند.

نردبان عایق همانطور که از اسمش پیداست باید عایق باشد و بتواند ایمنی افرادی که از آن استفاده می کنند را تا حدی تامین کند. از این تجهیز برای کار ودسترسی به خطوط برق دار و خطوط دور ازدسترس و... مورد استفاده می شود. لذا آشنایی با نحوه صحیح استفاده و کیفیت و استحکام آن مهم می باشد.

نردبان عایق.jpg

یکی از موادی که علاوه بر استحکام مکانیکی بالا و دارا بودن خواص برتر نسبت به فلزات، عایق الکتریکی بسیار خوبی نیز هست، مواد فایبرگلاس از شاخه ترموست ها می باشد که با نام عامیانه فایبرگلاس نیز شناخته می شود.

 این نردبان با توجه به سطوح ولتاژی مختلف قابلیت تغییر طول را داشته و جنس آن از اپوکسی‌گلاس یا فایبر گلاس می‌باشد.

کاربردنردبان عایق.jpg

هنگام کار با نردبان عایق خط گرم باید انتهای نردبان حداقل 3 فوت بالاتر از سطح کارباشد. فاصله بین پله های نردبان باید به گونه ای باشد که کاربر به راحتی بتواند هنگام کار از آن استفاده کند. قبل از استفاده از سالم بودن نردبان اطمینان حاصل کنید و نکات ایمنی مربوط به آن را رعایت فرمایید.

منلبع:

hotline tools

live line tools

این مطلب را به اشتراک بگذارید
 • ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
 • 0
avatars
نویسنده : سحر حاتم پور

برای اینکه دانش ملکه شود تعلیم کافی نیست عمل لازم است.

`
نظرات خود را با ما درمیان بگذارید