فروشگاه اینترنتی برق
فروشگاه اینترنتی برق
 1. الف
 2. ب
 3. پ
 4. ت
 5. ث
 6. ج
 7. چ
 8. ح
 9. خ
 10. د
 11. ذ
 12. ر
 13. ز
 14. ژ
 15. س
 16. ش
 17. ص
 18. ض
 19. ط
 20. ظ
 21. ع
 22. غ
 23. ف
 24. ق
 25. ک
 26. گ
 27. ل
 28. م
 29. ن
 30. و
 31. ه
 32. ی
کاور تجهیزات الکتریکی شبکه هوایی Outage Protection Cover

کاور تجهیزات الکتریکی شبکه هوایی Outage Protection Cover

چکیده :

تجهیزاتی بر روی سیستم های قدرت به منظور کاهش خطرات ناشی از حیات وحش و قطع جریان برق در شبکه توزیع برق 

سیستم حفاظت تجهیزات، صنعت نسبتاً جدیدی است که بر روی سیستم های قدرت به منظور کاهش خطرات ناشی از حیات وحش و قطع جریان برق در شبکه توزیع برق استفاده می شود. طبق نظرسنجی انجمن ملی برق ایالات متحده امریکا، پرندگان بیشترین عامل قطع خطوط انتقال برق می باشند. به منظور حل این مشکل یک پوشش مقاوم با ویژگی های خاص خود که از آسیب دیدن کنتاکتورهای الکترومغناطیسی و مانند آن برای جلوگیری در نظر گرفته شده است.

 COVER

کاورها قطعه U شکل لاستیکی هستند که لبه های بیرونی آنها به صورت یکپارچه به پوشش ترمینال متصل شده است و لبه داخلی آن به بخش دیگری متصل شده است.

 COVER

کاور به صورت ثابت روی تجهیزات قرار می گیرد و طراحی آن طوری است که هیچ نیروی مکانیکی براحتی نمی تواند آن را حرکت دهد. جنس اين محصول طوری تهيه شده است که علاوه بر مقاومت بسيار بالا به عبور جريان الکتريکی فشار قوی ، نسبت به تغييرات دمايی، اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز خورشيد، باد و باران و برف ، صاعقه و ضربات تگرگ مقاوم است. سيليکون رابر ماده اصلی اين محصول می باشد و به دلیل طراحی ارگانيک ، وزن و حجم کم ، انعطاف پذيری بالا در حين کار و ضربه پذيری استفاده از این تجهیز بسیار آسان می باشد.

 COVER

برای استفاره از این تجهیزات باید قوانین زیر رعایت شود :

-  تحت هیچ شرایطی پرسنل نباید با کاور تماس داشته باشند، جز با دستکش لاستیکی عایق برق و همیشه از تماس تصادفی با کاور جلوگیری به عمل آید.

- از کاور باید برای به حداقل رساندن شکستگی و خراش تجهیزات مورد استفاده قرار گیرد. هر کاوری قبل از استفاده باید بازرسی شده تا مطمئن شویم بدون ترک خوردگی و خراش است.

- برای تمیز کردن و پاک کردن خاک از روی کاوراز آب و پارچه وصابون مخصوص استفاده شود.

عمر مفید این کاورها بیش از 15 تا 20 سال برآورد شده است.

کاور بوشینگ ترانس، کاور جرقه گیر، کاورسیم، کاورفیوز کات اوت، کاور برق گیر، کاور کلمپ انتهایی، کاور مقره میخی سرامیکی و پلیمری از این دسته کاورها می باشند

این مطلب را به اشتراک بگذارید
 • ۱۳۹۵/۱۱/۰۷
 • 0
avatars
نویسنده : تیم تولید محتوای ایکهربا

`
نظرات خود را با ما درمیان بگذارید