فروشگاه اینترنتی برق
فروشگاه اینترنتی برق

تجهیزات مرتبط با این مقاله
شما هم می توانید تجهیزات برق خود را در اینجا ثبت نمایید ، ثبت نام رایگان

 1. الف
 2. ب
 3. پ
 4. ت
 5. ث
 6. ج
 7. چ
 8. ح
 9. خ
 10. د
 11. ذ
 12. ر
 13. ز
 14. ژ
 15. س
 16. ش
 17. ص
 18. ض
 19. ط
 20. ظ
 21. ع
 22. غ
 23. ف
 24. ق
 25. ک
 26. گ
 27. ل
 28. م
 29. ن
 30. و
 31. ه
 32. ی
کلمپ های عبوری و انتهایی هادی روکش دار

کلمپ های عبوری و انتهایی هادی روکش دار

چکیده :

مخصوص انتهايى كردن هادى هاى روكش دار هوايى

کلمپ انتهایی هادی روکش دار 

اين نوع كلمپ مخصوص انتهايى كردن هادي هاي روكش دار هوايي فشار متوسط مي باشد. روش اتصال اين كلمپ با كابل به صورت گوه اي بوده كه باعث متمايزشدن اين يراق از ساير كلمپ هاي موجود در بازار گرديده چرا كه احتياج به بستن پيچ و يا برداشتن روكش هادي نمي باشد. اين امر سرعت و سهولت درانجام كار و همچنين طول عمر و پايداري شبكه را به همراه دارد. اين كلمپ داراي كانكتوري مي باشد كه دندانه هاي آن در روكش هادي فرو رفته و باعث هم پتانسيل شدن يراق با هادى روكش دار مى شود و از تخليه هاي جزئى و اختلالات راديويي جلوگيري مي كند. به علاوه اين كانكتور مكمل جرقه گير مقره كششي مي باشد.

کلمپ انتهایی هادی روکش دار

 

کلمپ انتهایی هادی روکش دار

نحوه نصب

ابتدا كرپي كلمپ را به مقره كششي متصل نموده سپس سر كابل يا انتهاي كابل چرخ زده شده را در قسمت گوه اي اين كلمپ قرار داده و پيچ هاي كانكتور تعبيه شده بر روي كلمپ را همزمان تا 40 نيوتن متر سفت مي نماييم تا نوك دندانه هاي كانكتور وارد روكش كابل شده و هادي را در بر گيرد. گوه را در محل خود به سمت جلو برده تا كابل را كاملاً مهار كند. لازم به ذكر است دو سر كرپي اين كلمپ داراي رزوه اي بلند جهت تنظيم دقيق فلش كابل مي باشد.در ضمن بدنه آلومينيومى انتهايى مى بايست به صورت افقى و شيار آن رو به سمت زمين باشد.

توجه: براى سفت نمودن پيچ هاى كانكتور دندانه دار مى بايست از آچار ترك متردار استفاده نمود.

کلمپ انتهایی هادی روکش دار

  

کلمپ عبوری هادی روکش دار

اين نوع كلمپ مخصوص عبور هادي هاي روكش دار هوايي از زوايا و يا مهار آنها از مقره هاى آويز مي باشد. داراى غلطک هايى براى سهولت احداث شبكه و دوچنگك به منظور مهار و هم پتانسيل نمودن يراق با هادى روكش دار مى باشد. از اين چنگك ها مى توان به عنوان كانكتورى براى ارتباط به شاخك هاى جرقه گي استفاده نمود.

            کلمپ عبوری

کلمپ عبوری

نحوه نصب: ابتدا هادى روكش دار از روى غلطك ها عبور داده سپس چنگك ها را در طرفين كابل قرار داده پيچ ها را همزمان با نيروى گشتاورى 44 نيوتن متر سفت مى نماييم تا كلمپ كابل را در جاى خود ثابت نگه دارد.

کلمپ عبوری

این مطلب را به اشتراک بگذارید
 • ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
 • 0
avatars
نویسنده : تیم تولید محتوای ایکهربا

`
نظرات خود را با ما درمیان بگذارید