فروشگاه اینترنتی برق
فروشگاه اینترنتی برق
 1. الف
 2. ب
 3. پ
 4. ت
 5. ث
 6. ج
 7. چ
 8. ح
 9. خ
 10. د
 11. ذ
 12. ر
 13. ز
 14. ژ
 15. س
 16. ش
 17. ص
 18. ض
 19. ط
 20. ظ
 21. ع
 22. غ
 23. ف
 24. ق
 25. ک
 26. گ
 27. ل
 28. م
 29. ن
 30. و
 31. ه
 32. ی
کلمپ های هادی روکش دار

کلمپ های هادی روکش دار

چکیده :

در این ویکی به کانکتور ارتباطی  هادی روکش دار به شبکه،  كانكتور ارتباطی بین دو هادی های روكش دار و كانكتور ارتباط خط مخصوص ارتباط الكتریكی بین سیم ها و هادی های روكشدار پرداخته می شود.

کانکتور ارتباطی  هادی های روکش دار به شبکه

این كانكتور دارای دو سطح موازی شیاردار مطابق با سطح مقطع سیم ها می باشد كه جهت ارتباط و اتصال الكتریكی به كار می رود. برای جلوگیرى از نفوذ آب، اتصالی های لحظه ای و همچنین بالا بردن قابلیت اطمینان و پایداری شبكه می بایست از كاور استفاده كرد. 

کلمپ هادی روکش دار

نحوه نصب: ابتدا پیچ های کانکتور را شل نموده تا دهانه آن باز شود. هادی بدون روکش را در قسمت بدون دندانه کانکتور به صورت موازی قرار داده و پیچ ها را همزمان با نیروی گشتاوری حک شده بر روی کانکتور سفت می نماییم. نهایتاً کاور را بر روی آن قرار می دهیم. 

نحوه ی نصب کلمپ هادی روکش دار

توجه: اگر کانکتور دارای پیچ سر بر بود آنقدر سفت نموده تا قسمت بالایی آن جدا شود در غیر اینصورت برای سفت نمودن پیچ ها می بایست از آچار ترکمتر دار استفاده نمود.

 

كانكتور ارتباطی بین دو هادی روكش دار

این كانكتور از نوع دندانه دار است كه مخصوص ارتباط الكتریكی ما بین هادی های روكشدار بوده و نیازی به برداشتن روكش هادی نمی باشد. این امر موجب آسیب نرسیدن به كابل و افزایش طول عمر شبكه خواهد شد. برای پایین آوردن خطاها و جلوگیری از اتصالی های لحظه ای و همچنین بالا بردن ضریب ایمنی و پایداری شبكه می بایست از كاور استفاده كرد.

 کلمپ هادی روکش دار

آلیاژ آلومینیوم مقاوم در برابر خوردگی با هدایت الكتریكی بالا بدنه ی آن را تشکیل می دهد که در برابر تنش 300 نیوتن بر میلیمتر مربع استحکام دارد. ضمناً یك لایه گریس مخصوص جهت جلوگیری از تشکیل پیل گالوانیک و ایجاد خوردگی بر روی چنگک ها به كار می رود.

 

نحوه نصب: ابتدا پیچ های كانكتور را شل نموده تا دهانه آن باز شود سپس كابل ها را به صورت موازی در دو طرف كانكتور قرار داده و پیچ ها را همزمان تا 40 نیوتن متر سفت می نماییم تا چنگك‌ها وارد روكش شود و بر روی سطح هادی قرار گیرد.

نحوه ی نصب کلمپ هادی روکش دار

توجه: برای سفت نمودن پیچ های کانکتور دندانه دار می بایست از آچار ترک متردار استفاده نمود. نهایتاً کاور را بر روی آن قرار می دهیم.

 

كانكتور ارتباط خط مخصوص ارتباط الكتریكی بین سیم ها و هادی های روكشدار

از این كانكتور جهت اتصال الكتریكی سیم های آلومینیومی با هادی های روكشدار هوایی استفاده می شود به این صورت كه یك طرف این كانكتور دندانه دار بوده و بر روی كابل بسته می شود و طرف دیگر دارای سطحی با شیارهای موازی می باشد كه سیم بر روی آن قرار می گیرد. لازم به ذكر است برای پایین آوردن خطاها و جلوگیری از اتصالی های لحظه ای و همچنین بالا بردن ضریب ایمنی و پایداری شبكه می بایست از كاور استفاده كرد.

کلمپ هادی روکش دار

 آلیاژ آلومینیوم مقاوم در برابر خوردگی با هدایت الكتریكی بالا بدنه ی آن را تشکیل می دهد که در برابر تنش 300 نیوتن بر میلیمتر مربع استحکام دارد. ضمناً یك لایه گریس مخصوص جهت جلوگیری از تشکیل پیل گالوانیک و ایجاد خوردگی بر روی چنگک ها به كار رفته است.

 

نحوه نصب: ابتدا پیچ های كانكتور را شل نموده تا دهانه آن باز شود سپس كابل را در سمت چنگک دار و سیم را در طرف دیگر به صورت موازی قرار داده و پیچ ها را همزمان تا 40 نیوتن متر سفت می نماییم تا چنگك ‌ها وارد روكش شود و بر روی سطح هادی قرار گیرد. نهایتاً کاور را بر روی آن قرار می دهیم.

 

توجه: برای سفت نمودن پیچ های کانکتور دندانه دار می بایست از آچار ترکمتردار استفاده نمود.

 

 

كاور كانكتور

این كاور جهت محافظت از كانكتور شبكه های روكشدار در برابر اتصالی های لحظه ای همچنین بالابردن قابلیت اطمینان و ضد آب نمودن استفاده می شود.

جنس این كاور از پلیمرهای مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و شرایط آب و هوایی سخت می باشد.

کاور کانکتور هادی روکش دار

 

نحوه نصب:

ابتدا درپوش های كاور را متناسب با سطح مقطع هادی برداشته و پس از اطمینان از برقراری اتصال صحیح كانكتور كاور را روی آن قرار دهید و مطمئن شوید ضامن هایی كه در اطراف كاور هستند به درستی بسته و در جای خود قفل شده باشند. دقت كنید كه انتهای كاور به طرف پایین باشد تا آب جمع شده آن در زمان بارندگی تخلیه گردد.

نحوه ی نصب کاور کانکتور هادی روکش دار

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
 • ۱۳۹۵/۱۰/۰۷
 • 0
avatars
نویسنده : تیم تولید محتوای ایکهربا

`
نظرات خود را با ما درمیان بگذارید